X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prof. Andrzej Waśko: zmiany w systemie edukacji podniosą poziom nauczania

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2017 08:05
- Jesteśmy na drodze do przywrócenia 4-letniego liceum, czyli takiej szkoły, która przygotowuje do studiów i daje podstawę pod kształcenie elit narodowych - mówi w "Sygnałach dnia" członek prezydenckiej Narodowej Rady Rozwoju.
Audio
  • Prof. Andrzej Waśko o zmianach w systemie edukacji (Sygnały dnia/Jedynka)
prof.Andrzej Waśko
prof.Andrzej WaśkoFoto: PAP/Leszek Szymański

Ustawy reformujące polski system szkolny zostały przed świętami uchwalone przez Sejm, a Senat nie wprowadził do nich poprawek. Jeśli podpisze je prezydent, rozpocznie się wygaszanie gimnazjów, przywrócone zostaną 8-letnie szkoły podstawowe, 4-letnie licea i 5-letnie technika, a w miejsce szkół zawodowych powstaną dwustopniowe szkoły branżowe.


Czytaj więcej
szkoła uczniowie FREE_1200_660.jpg
Ustawa Prawo oświatowe czeka na podpis prezydenta

Prof. Andrzej Waśko mówi, że jest przekonany, iż planowane zmiany w systemie edukacji - jeśli tylko wejdą w życie - spowodują podniesienie poziomu nauczania. - Szkoła wreszcie zacznie uczyć - zaznacza.

- Warunków, które muszą zostać spełnione jest więcej, niż sama tylko reforma strukturalna, ale ona nie jest celem samym w sobie. Ona jest koniecznym warunkiem, żeby pozostałe konieczne czynniki mogły być realizowane - zaznacza gość Jedynki.

Rozmówca Piotra Goćka podkreśla, że nie dziwi go krytyka reformy edukacji, gdyż jest to największa systemowa reforma podjęta w tej chwili przez rząd, a tak wielkie zmiany - jego zdaniem - zawsze natrafiają na krytykę.

Prof. Andrzej Waśko mówił także, dlaczego jego zdaniem, dzisiejsi studenci są pokrzywdzeni. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Prof. Andrzej Waśko (wykładowca akademicki, Uniwersytet Jagielloński, członek prezydenckiej Narodowej Rady Rozwoju, były sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej)

Data emisji: 4.01.2016

Godzina emisji: 7.15

kh/ab

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Zalewska o reformie edukacji: chodzi o podniesienie jakości kształcenia

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2016 08:50
- Rząd przyjął dobre prawo oświatowe po długich konsultacjach i długiej debacie społecznej - mówiła w "Sygnałach dnia" minister edukacji Anna Zalewska.
rozwiń zwiń