Beata Mazurek: obrady Sejmu powinny się odbyć na Sali Plenarnej. Nie będzie "rozwiązania siłowego"

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2017 07:36
PiS jest zdania, że obrady Sejmu powinny odbywać się na Sali Plenarnej, bo do tego ta sala służy. Mamy nadzieje, że opozycja pójdzie po rozum do głowy i umożliwi przeprowadzenie tych obrad w środę, czwartek i piątek na Sali Plenarnej – mówiła Beata Mazurek.
Audio
  • Beata Mazurek: najbliższe obrady Sejmu powinny odbyć się na Sali Plenarnej (Sygnały Dnia/Jedynka)

O przystosowaniu Sali Kolumnowej do prowadzenia obrad poinformowała w niedzielę Kancelaria Sejmu.

Jak zaznaczała Beata Mazurek, goszcząc w radiowej Jedynce, marszałek Sejmu Marek Kuchciński stoi na stanowisku, że obrady muszą się odbyć, z tego powodu przygotowywana jest Sala Kolumnowa. Dlatego też, Kancelaria Sejmu przystosowując tę salę do obrad, przygotowuje się na ewentualność nieopuszczenia przez posłów opozycji Sali Plenarnej.

Tym samym, jak zaznaczyła rzeczniczka PiS, marszałek nie rozważa tzw. "rozwiązania siłowego" i użycia straży marszałkowskiej do usunięcia protestujących z Sali Plenarnej. – Marszałek mówił to już w zeszłym tygodniu, że całą pewnością żadnej siły używać nie będzie – mówiła Mazurek. – To, że marszałek przygotowuje Salę Kolumnową do tego, by ewentualnie przeprowadzić na niej posiedzenie Sejmu, w sytuacji, którą mamy dzisiaj w parlamencie, jest czymś naturalnym - przyznała Beata Mazurek.

Ponadto w ocenie Beaty Mazurek protest PO i Nowoczesnej to próba przywrócenia niechlubnej tradycji "liberum veto", na powrót której Prawo i Sprawiedliwość nie pozwoli.

Od 16 grudnia posłowie Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej blokują salę plenarną. Protestują w ten sposób przeciwko wykluczeniu z obrad posła PO Michała Szczerby oraz przeciwko projektowanym zmianom w zasadach pracy dziennikarzy w Sejmie.

Zapraszamy do wysłuchania zapisu całej audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Beata Mazurek (rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości)

Data emisji: 9.01.2016

Godzina emisji: 7.14

dad/mg

Zapis rozmowy

Czytaj także

Sejm ujawnił nagranie z 16 grudnia. Posłowie opozycji byli na Sali Kolumnowej

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2017 11:55
Zgodę na publikację zapisu z kamer bezpieczeństwa w czasie głosowań przeprowadzonych 16 grudnia wyraziła Prokuratura Okręgowa w Warszawie, na prośbę Kancelarii Sejmu. Ujawnienia wszystkich nagrań z tego dnia obrad izby niższej parlamentu domagała się od marszałka Marka Kuchcińskiego Platforma Obywatelska.
rozwiń zwiń