Szef MSWiA: to porażka i kompromitacja opozycji

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2017 07:57
- Wymiar sprawiedliwości zajmie się posłami, którzy łamią prawo. Uniemożliwianie marszałkowi wykonywania jego obowiązków jest przestępstwem przewidzianym w kodeksie karnym i zagrożonym karą do 10 lat więzienia - stwierdził na antenie Jedynki minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.
Audio
  • Mariusz Błaszczak: regulaminowe kary finansowe są właściwe wobec osób, które okupują mównicę sejmową (Sygnały dnia/Jedynka)
Audio
  • Mariusz Błaszczak: regulaminowe kary finansowe są właściwe wobec osób, które okupują mównicę sejmową (Sygnały dnia/Jedynka)

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, w południe w środę (11.01) nie rozpoczęło się posiedzenie Sejmu. Przez cały dzień trwały polityczne podchody.

- Zwycięstwem wczoraj dla Polski było to, że Senat przyjął budżet państwa, więc plan totalny opozycji się nie udał. Oni nie chcieli uchwalenia budżetu, bo chcieli zablokować sprawy związane z programem 500+ i Mieszkanie Plus. Tu chodzi o bezpieczeństwo Polski i Polaków i to opozycji się nie podobało. Na wczorajszą demonstrację pod Sejmem przyszło 250 osób, w tym część zwolenników rządu, więc to była porażka opozycji. Oni skompromitowali się wczoraj poprzez to, że próbują anarchizować życie polityczne w Polsce. Próbują zastosować liberum veto wprost – powiedział Mariusz Błaszczak.

Szef MSWiA zapytany o konsekwencje, jakie powinni ponieść protestujący posłowie, stwierdził, że "regulaminowe kary finansowe są właściwe wobec osób, które okupują mównicę sejmową". - Wymiar sprawiedliwości zajmie się posłami, którzy łamią prawo. Uniemożliwianie marszałkowi wykonywania jego obowiązków jest przestępstwem przewidzianym w kodeksie karnym i zagrożonym karą do 10 lat więzienia. – dodał Błaszczak.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji, w której szef MSWiA odniósł się także do aktualnej sytuacji pogodowej w Polsce.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Mariusz Błaszczak (minister spraw wewnętrznych i administracji)

Data emisji: 12.01.2017

Godzina emisji: 7.16

koz/mg

Zapis rozmowy

Komentarze2
aby dodać komentarz
Sortuj: od najnowszegood najstarszego
fdfrychwald2017-01-12 10:47 Zgłoś
No, proszę! Nie wiedzieliśmy,że posłów można ukarać za przeszkadzanie w czasie obrad! Nawet wysoka kara więzienia! My nie lubimy bałaganu!Wykorzystać możliwości prawne, by uspokoić niektórych chuliganiących posłów!
Krzysztof Kornatowicz2017-01-12 09:42 Zgłoś
Czas najwyższy użyć siły do prowokatorów, którzy myślą, ze w ich obronie staną masy . Przeciwnie - masy wylegną na ulice, żeby oklaskiwać aresztowanie mafii Politycznych prowokatorów ! Ile będziemy przyglądać się tej niemocy sprawczej ?! Na zwykłego obywatela paragrafy zawsze sie znajdą, a na bandytę POlitycznego każe sie nam znosić jego prowokacje ! Dość tego ! Za tyłki i do pierdla ! A na ewentualnych obrońców mafii Politycznej wystarczy podstawić 2 autokary, żeby ich odstawić do aresztu - tyle ich jest ! Jeszcze w tych autokarach znajdzie sie miejsce na grubego Kalisz, skaczącego Giertycha, pyskatego milionera Lisa i Schetnę z Petru dla kompanii całej .Krzysztof Kornatowicz

Czytaj także

Koniec strajku głodowego w Dobrzeniu Wielkim. Będzie spotkanie z szefem MSWiA

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2017 21:07
Dzięki zaangażowaniu premier Beaty Szydło i wojewody opolskiego zakończył się protest w Dobrzeniu Wielkim - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek. Z delegacją protestujących w najbliższy poniedziałek ma się spotkać m.in. szef MSWiA Mariusz Błaszczak.
rozwiń zwiń