X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kornel Morawiecki: blokujący Sejm powinni ponieść tego konsekwencje

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2017 09:06
- Polacy byli tym bardzo zmęczeni - mówił w radiowej Jedynce Kornel Morawiecki w kontekście zakończenia sporu w Sejmie. Zdaniem posła koła Wolni i Solidarni, ci, którzy blokowali salę plenarną, powinni ponieść tego konsekwencje.
Audio
  • W ocenie Kornela Morawieckiego protestujący posłowie opozycji mogliby zostać ukarani (Sygnały Dnia/Jedynka)

– Nie można robić sobie z Sejmu żartów, a moi koledzy przez tygodnie robili takie żarty – komentował protest opozycji Morawiecki. W opinii posła przedstawiciele opozycji, którzy brali udział w blokowaniu sali plenarnej powinni zostać ukarani. – Można powiedzieć, że to był taki nielegalny strajk posłów. No to za strajk, ci koledzy, którzy byli na tym strajku, nie powinni mieć płacone – uważa Kornel Morawiecki. – To byłaby nauczka, że nie wolno tak bezkarnie sobie igrać z polskim parlamentaryzmem, z polską demokracją – dodał.

Kornel Morawiecki nie zgodził się też z zarzutami opozycji o niezgodnym z prawem trybie uchwalenia ustawy budżetowej. W jego ocenie, marszałek Marek Kuchciński w obliczu protestu opozycji nie miał wyjścia i musiał podjąć decyzję o przeniesieniu głosowania do Sali Kolumnowej. – To była taka przymusowa sytuacja: koledzy okupowali mównicę i marszałek musiał znaleźć jakiś sposób – uważa Morawiecki dodając, że tym rozwiązaniem było przeniesienie obrad do innej sali. – Czy to jego wina, że to tam było uchwalane? Absolutnie nie – ocenił były opozycjonista.

W opinii Kornela Morawieckiego wypowiedzi między innymi Donalda Tuska czy Ryszarda Petru, którzy podważają sposób uchwalenia budżetu, są oburzające. – Nie można podkręcać tego tematu. Zagranica przedstawia naszą rzeczywistość, jakby to była pełzająca dyktatura, jakbyśmy tutaj zmierzali do jakiejś tragedii narodowej – mówił Morawiecki. – A z drugiej strony podaje się te osoby jako ludzi Solidarności, jako tych, którzy bronią całości. To jest kompletnie odwrotnie: to jest pewna grupa reprezentująca mniejszość społeczeństwa, która stara się wywrócić ten porządek demokratyczny – mówił.

Zapraszamy do wysłuchania zapisu całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Gość: Kornel Morawiecki (poseł, koło poselskie Wolni i Solidarni)

Data emisji: 13.01.2017

Godzina emisji: 7.40

dad/gs

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Beata Szydło: budżet jest legalny i każdy, kto twierdzi inaczej, sieje zamęt

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2017 07:04
Budżet jest legalny i każdy, kto twierdzi inaczej, sieje zamęt, sieje niepokój i godzi w interesy polskiego państwa - powiedziała w czwartek wieczorem premier Beata Szydło w "Gościu Wiadomości".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protest w Sejmie zawieszony. "Tutaj nie przegrała opozycja, tu przegrali Polacy"

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2017 08:33
Protest posłów opozycji został zawieszony, a Platforma Obywatelska i Nowoczesna zakończyły blokadę sali plenarnej. Sejm zbierze ponownie 25 stycznia. - Nie wszystko wraca do normy - zastrzegła jednak w "Sygnałach dnia" Andżelika Możdżanowska z Polskiego Stronnictwa Ludowego.
rozwiń zwiń