X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kto zyskał, a kto stracił na konflikcie w Sejmie?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2017 10:59
- Przywódcy PO i Nowoczesnej okazali się małymi Napoleonikami znad Wisły, których kompletnie nie interesuje dobro Polski, a dla swoich partyjnych rozgrywek są w stanie łamać prawo i rozsadzić polski parlamentaryzm - mówi Bogumił Łoziński z tygodnika "Gość Niedzielny".
Audio
  • Publicyści Tomasz Sawczuk i Bogumił Łoziński o zakończonym konflikcie sejmowym (Sygnały dnia/Jedynka)

W czwartek zakończył się trwający do 16 grudnia kryzys w polskim parlamencie. Sala plenarna Sejmu została odblokowana, Platforma Obywatelska zawiesiła protest, a wszystkie strony sporu uznały się za zwycięzców. Czy tak jest w istocie?

Tomasz Sawczuk Kultura polityczna po całym tym sporze coraz bardziej przypomina gruzowisko

Zdaniem Tomasza Sawczuka z "Kultury Liberalnej" sytuacja ta przypomina smog, który w ostatnich dniach dał mocno o sobie znać w wielu miejscach w Polsce. - Wszyscy w tym tkwimy i wszyscy na tym przegrywamy. Na co dzień nie do końca widać jednak wagę tego, o co chodzi. Bardzo łatwo może się wydać, że mamy tutaj do czynienia z jakimiś naruszeniami proceduralnymi, które nie mają specjalnego wpływu na przeciętnego Kowalskiego. Tymczasem tam chodziło o sprawy bardzo istotne i trudno uznać za happy end coś, co opierało się na egzekwowaniu przez PiS polityki siły. Cokolwiek rządzący uważają na ten temat, to w lepszej kulturze politycznej ten spór powinien to zostać rozwiązany w sposób dużo bardziej konsensualny - podkreśla publicysta.

Z kolei Bogumił Łoziński nie ma wątpliwości, że zakończony właśnie kryzys sejmowy to kompromitacja opozycji. – To co się działo w tym tygodniu, to była już końcowa faza. Przed świętami i pomiędzy świętami wszystko było ustalone, było porozumienie wszystkich partii parlamentarnych, natomiast zostało one zerwane. Najpierw Ryszard Petru, próbując przykryć swoją wycieczkę, ogłosił warunki tego porozumienia i przedstawił, że to jego sukces. W tym momencie, w ramach walki o miano lidera opozycji, Grzegorz Schetyna się wycofał. Skompromitowali się totalnie. PiS nie musi nic kompletnie robić, jeśli chodzi o zajmowanie się opozycją - twierdzi gość "Sygnałów dnia".

Tomasz Sawczuk porównał w audycji politykę do podwórkowego meczu piłki nożnej, gdzie rolę grupki osiłków, którzy narzucają swoje zasady gry odgrywa PiS. Kompletnie inne zdanie na ten temat miał Bogumił Łoziński.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Goście: Tomasz Sawczuk ("Kultura Liberalnej"), Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny")

Data emisji: 13.01.2016

Godzina emisji: 8.16

pg/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Protest w Sejmie zawieszony. "Tutaj nie przegrała opozycja, tu przegrali Polacy"

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2017 08:33
Protest posłów opozycji został zawieszony, a Platforma Obywatelska i Nowoczesna zakończyły blokadę sali plenarnej. Sejm zbierze ponownie 25 stycznia. - Nie wszystko wraca do normy - zastrzegła jednak w "Sygnałach dnia" Andżelika Możdżanowska z Polskiego Stronnictwa Ludowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kornel Morawiecki: blokujący Sejm powinni ponieść tego konsekwencje

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2017 09:06
- Polacy byli tym bardzo zmęczeni - mówił w radiowej Jedynce Kornel Morawiecki w kontekście zakończenia sporu w Sejmie. Zdaniem posła koła Wolni i Solidarni, ci, którzy blokowali salę plenarną, powinni ponieść tego konsekwencje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Schetyna: opozycja ma prawo dopominać się o podstawowe wolności

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2017 10:50
- To był trudny czas, ale podkreśliliśmy, że opozycja ma prawo mówić własnym głosem i dopominać się o podstawowe wolności - powiedział szef Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń