Zaprzysiężenie Donalda Trumpa. Czy jego prezydentura zmieni świat?

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2017 09:10
Donald Trump zostanie dziś zaprzysiężony na stanowisko 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych. - Nie jestem wielkim optymistą - mówił w "Sygnałach dnia" Mikołaj Wójcik ("Fakt"). - Nie wchodziłbym w ton jeremiady - stwierdził z kolei Łukasz Warzecha ("Do Rzeczy").
Audio
  • Mikołaj Wójcik i Łukasz Warzecha o Donaldzie Trumpie (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Ambasador Polski w USA Piotr Wilczek o prezydenturze Donalda Trumpa (Sygnały dnia)
Audio
  • Mikołaj Wójcik i Łukasz Warzecha o Donaldzie Trumpie (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Ambasador Polski w USA Piotr Wilczek o prezydenturze Donalda Trumpa (Sygnały dnia)

Mikołaj Wójcik jest zdania, że pod rządami Donalda Trumpa zaobserwujemy wiele zmian nie tylko w samej Ameryce, ale na całym świecie. Jak mówił, Donald Trump ma poglądy, które wydawały się obce poprzednim prezydentom USA, bez względu na to, czy byli to republikanie, czy demokraci.

- Amerykanie chcieli być pewnym stabilizatorem świata, patronem w Europie Środkowo-Wschodniej, aby nasz potężny sąsiad - Rosja - nie mógł okrywać nas swoim płaszczykiem. Te czasy już chyba minęły. Donald Trump i jego doradcy są raczej zwolennikami porozumienia się z Rosją w zupełnie innej, globalnej grze przeciwko Chinom, kosztem przede wszystkim Ukrainy, ale również nas - podkreślił dziennikarz.

Łukasz Warzecha nie zgodził się ze swoim przedmówcą. W opinii gościa Jedynki, dobrze, że kończy się prezydentura Baracka Obamy, gdyż była kompletnie nieudana. Dodał, że jest pewna prawidłowość: jeżeli kandydat na prezydenta USA w kampanii wydaje się bardzo ekscentryczny, to potem prawie zawsze urząd go doszlifowuje.

- Wygląda na to, że to samo dzieje się z Donaldem Trumpem, bo on już jako prezydent elekt złagodził swój ton, również w sprawach wewnętrznych - zaznaczył.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. Tam również rozmowa Marka Wałkuskiego z ambasadorem Polski w USA Piotrem Wilczkiem przed ceremonią zaprzysiężenia Donalda Trumpa na prezydenta.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Gość: Mikołaj Wójcik ("Fakt") i Łukasz Warzecha ("Do Rzeczy")

Data emisji: 20.01.2017

Godzina emisji: 8.15

mr/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ryszard Czarnecki: jest nam po drodze z Donaldem Trumpem

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2017 08:05
- Nie ma co go demonizować, choć trzeba mu się przyglądać - powiedział w "Sygnałach dnia" Ryszard Czarnecki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego (PiS).
rozwiń zwiń