X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Babcia i dziadek muszą być na topie"

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2017 13:00
By mieć dobry kontakt z wnukami, trzeba dobrze rozumieć młode pokolenie. Seniorom pomagają w tym działające w całej Polsce Szkoły Super Babci i Super Dziadka.
Audio
  • Lucyna Szabłowska o Szkole Super Babci i Super Dziadka (Sygnały dnia/Jedynka)
Nowoczesna babcia powinna nie tylko radzić sobie z nowymi technologiami, ale także proponować wnukom ciekawe zabawy (zdjęcie ilustracyjne)
Nowoczesna babcia powinna nie tylko radzić sobie z nowymi technologiami, ale także proponować wnukom ciekawe zabawy (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Pixabay (Domena publiczna)

- Technika poszła bardzo do przodu. Dzieci dziwią się, gdy w szkołach i przedszkolach opowiadamy o tym, jakie było nasze dzieciństwo. Nie wyobrażają sobie, jak można było żyć bez telewizora, internetu, smartfona. Dzisiejsi babcia i dziadzio muszą być na topie - przyznaje Lucyna Szabłowska z pierwszego w Polsce, lubelskiego oddziału szkoły.

Podczas zajęć seniorzy uczą się atrakcyjnych zabaw dla dzieci, uprawiają sport, wysłuchują wykładów na temat zdrowego odżywiania i organizują spotkania okolicznościowe, a nawet spektakle teatralne dla wnuków w ramach Teatru Bajarka.

Dlaczego do szkoły przychodzi dużo więcej babć niż dziadków? Czy można to zmienić? Jak zostać super babcią i super dziadkiem? O tym w audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Lucyna Szabłowska (Szkoła Super Babci i Super Dziadka)

Data emisji: 21.01.2016

Godzina emisji: 8.13

mg/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Radosna starość? To jest możliwe!

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2016 14:00
- Jeżeli chcemy dłużej cieszyć się dziećmi, wnukami, życiem, to trzeba w starość inwestować. Jak usiądziemy na kanapie, to na pewno będą nas bolały biodra, zasklepimy się. Jak przestaniemy wiedzieć co się na świecie dzieje, to stracimy kontakt z młodymi - przestrzega Elżbieta Ćwiklińska-Kożuchowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skąd wywodzi się Dzień Babci i Dzień Dziadka?

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2017 13:27
W te dwa dni okazujemy babciom i dziadkom wyjątkową wdzięczność za nauki, troskę, opiekę, a przede wszystkim za ich obecność. Mali wnukowie zapraszają dziadków na przedstawienia szkolne i wręczają laurki, a starsi składają życzenia, przynoszą kwiaty i upominki. Skąd się wzięły te tradycje?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pamiętaj o babci i dziadku nie tylko, gdy jest ich święto

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2017 11:30
- Dzięki wnukom nadążamy za współczesnością. Dawniej świat nie zmieniał się tak szybko jak teraz i wiedza starszych ludzi była do czegoś przydatna, a teraz ma coraz mniejsze znaczenie praktyczne - mówi Zofia Zubczewska, współautorka bloga "Babcia Polka".
rozwiń zwiń