X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jarosław Gowin: we wrześniu zaprezentuję projekt ustawy o szkolnictwie wyższym

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2017 08:01
- Chciałbym, żeby nasze uczelnie stworzyły jak najlepsze warunki do powrotu polskich naukowców z zagranicy – mówił w "Sygnałach dnia" minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
Audio
  • Jarosław Gowin: protest studentów nie był imponujący (Sygnały dnia/Jedynka)
Jarosław Gowin
Jarosław Gowin Foto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Więcej swobody dla uczelni, nowy model zarządzania nimi, a także wprowadzenie uczelni badawczych, to niektóre wstępne założenia projektowanej nowej ustawy o szkolnictwie wyższym.

- Jej kształt przedstawię we wrześniu podczas Narodowego Kongresu Nauki, ale poszczególne elementy tej ustawy tworzą się w toku debat wewnątrz środowiska naukowego. Każdy z zespołów ma przedstawić swoje propozycje do końca stycznia. Jeden z projektów jest już znany, dwa inne są szlifowane. Wydaje mi się po dotychczasowych debatach, że raczej będzie zmierzać ku syntezie różnych koncepcji. Chciałbym, żeby nasze uczelnie stworzyły jak najlepsze warunki do powrotu polskich naukowców z zagranicy – mówił Jarosław Gowin.

Wicepremier zapytany o wczorajsze protesty stwierdził, że "według danych Gazety Wyborczej w całej Polsce skupiły one ok. dwóch tysięcy studentów". - W Polsce jest ich półtora miliona, więc z całym szacunkiem dla protestujących, ale to nie było imponujące. Od protestu zdystansowały się samorządy wszystkich uczelni. Nie poparła go też rządna ogólnopolska organizacja studencka, odciął się od niego Parlament Studentów RP – dodał minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji, w której wicepremier Jarosław Gowin odniósł się także do zmian w samorządach i regulaminie Sejmu.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Jarosław Gowin (wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, Polska Razem)

Data emisji: 26.01.2017

Godzina emisji: 7.16

koz/mg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Gowin o gospodarczych priorytetach rządu i podatkach

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2017 16:07
W najbliższych trzech latach rząd zamierza koncentrować się na sprawach gospodarki - powiedział w środę wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Zapewnił też, że w tym roku rząd nie ma planów podwyższenia podatków.
rozwiń zwiń