X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mariusz Błaszczak: pracujemy nad nową ustawą o Biurze Ochrony Rządu

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2017 08:16
- Chodzi o to, by Biuro Ochrony Rządu było profesjonalną służbą - powiedział w "Sygnałach dnia" w minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.
Audio
  • Mariusz Błaszczak o zmianach w Biurze Ochrony Rządu (Sygnały dnia/Jedynka)

Jak poinformował gość Jedynki, obecnie trwają prace nad nową ustawą o Biurze Ochrony Rządu. Szef MSWiA podkreślił, że chodzi o to, by BOR było profesjonalną służbą, żeby nie powtórzyło się to, co zdarzyło się 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku.

Czytaj także
Mariusz Błaszczak 1200 F.jpg
Mariusz Błaszczak o zmianach w przepisach dotyczących cudzoziemców

- Dla mnie nie ulega żadnej wątpliwości - a zapoznałem się z raportem dotyczącym katastrofy smoleńskiej z punktu widzenia działalności BOR - że wówczas nie dopełniono obowiązków. Szefostwo Biura Ochrony Rządu nie dopełniło obowiązków. Sytuacja zakończyła się tragedią - wskazał Mariusz Błaszczak.

Zapytany, kiedy zostaną zaprezentowane efekty pracy nad nową ustawą odpowiedział, że "on nie stawia terminu zakończenia". - To musi być dobrze przygotowany projekt - zaznaczył.

Szef Biura Ochrony Rządu Andrzej Pawlikowski w piątek podał się do dymisji. Minister spraw wewnętrznych i administracji powiedział w "Sygnałach dnia" po raz kolejny, że funkcjonariusz zrezygnował z pełnionej funkcji ze względów zdrowotnych.

Pawlikowski był szefem BOR od grudnia 2015 roku. W sierpniu 2016 roku został awansowany przez prezydenta Andrzeja Dudę na stopień generała brygady. Jego obowiązki przejmie dotychczasowy zastępca - pułkownik Tomasz Kędzierski.

Wysłuchaj całej audycji, w której Mariusz Błaszczak opowiedział także o zmianach w przepisach dotyczących cudzoziemców

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Gość: Mariusz Błaszczak (minister spraw wewnętrznych i administracji)

Data emisji: 30.01.2017

Godzina emisji: 7.15

kk/pg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mariusz Błaszczak: będą zmiany w przepisach dotyczących cudzoziemców

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2017 07:56
- Chodzi o to, by procedury deportacyjne były szybsze i sprawniejsze - powiedział w "Sygnałach dnia" minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.
rozwiń zwiń