Mariusz Błaszczak: pracujemy nad nową ustawą o Biurze Ochrony Rządu

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2017 08:16
- Chodzi o to, by Biuro Ochrony Rządu było profesjonalną służbą - powiedział w "Sygnałach dnia" w minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.
Audio
  • Mariusz Błaszczak o zmianach w Biurze Ochrony Rządu (Sygnały dnia/Jedynka)

Jak poinformował gość Jedynki, obecnie trwają prace nad nową ustawą o Biurze Ochrony Rządu. Szef MSWiA podkreślił, że chodzi o to, by BOR było profesjonalną służbą, żeby nie powtórzyło się to, co zdarzyło się 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku.

Czytaj także
Mariusz Błaszczak 1200 F.jpg
Mariusz Błaszczak o zmianach w przepisach dotyczących cudzoziemców

- Dla mnie nie ulega żadnej wątpliwości - a zapoznałem się z raportem dotyczącym katastrofy smoleńskiej z punktu widzenia działalności BOR - że wówczas nie dopełniono obowiązków. Szefostwo Biura Ochrony Rządu nie dopełniło obowiązków. Sytuacja zakończyła się tragedią - wskazał Mariusz Błaszczak.

Zapytany, kiedy zostaną zaprezentowane efekty pracy nad nową ustawą odpowiedział, że "on nie stawia terminu zakończenia". - To musi być dobrze przygotowany projekt - zaznaczył.

Szef Biura Ochrony Rządu Andrzej Pawlikowski w piątek podał się do dymisji. Minister spraw wewnętrznych i administracji powiedział w "Sygnałach dnia" po raz kolejny, że funkcjonariusz zrezygnował z pełnionej funkcji ze względów zdrowotnych.

Pawlikowski był szefem BOR od grudnia 2015 roku. W sierpniu 2016 roku został awansowany przez prezydenta Andrzeja Dudę na stopień generała brygady. Jego obowiązki przejmie dotychczasowy zastępca - pułkownik Tomasz Kędzierski.

Wysłuchaj całej audycji, w której Mariusz Błaszczak opowiedział także o zmianach w przepisach dotyczących cudzoziemców

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Gość: Mariusz Błaszczak (minister spraw wewnętrznych i administracji)

Data emisji: 30.01.2017

Godzina emisji: 7.15

kk/pg

Zapis rozmowy

Czytaj także

Mariusz Błaszczak: będą zmiany w przepisach dotyczących cudzoziemców

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2017 07:56
- Chodzi o to, by procedury deportacyjne były szybsze i sprawniejsze - powiedział w "Sygnałach dnia" minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.
rozwiń zwiń