X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krzysztof Szczerski: nie obawiam się o polsko-amerykański sojusz

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2017 10:29
- W czasie mojej wizyty rozmawialiśmy o kolejnych etapach budowania polsko-amerykańskiego sojuszu bezpieczeństwa, a nie o tym, czy mógłby on w jakikolwiek sposób się cofnąć - mówi Krzysztof Szczerski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP.
Audio
  • Krzysztof Szczerski podsumowuje swoją trzydniową wizytę w USA (Sygnały dnia/Jedynka)
Krzysztof Szczerski
Krzysztof SzczerskiFoto: Wojciech Kusiński/ Polskie Radio

Prezydencki minister zakończył trzydniową wizytę w USA. Tam spotkał się m.in. z doradcą prezydenta Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego gen. Michaelem Flynnem i innymi członkami nowej amerykańskiej administracji. - Pierwsze zdanie, jakie usłyszałem od gen. Flynna, brzmiało: "Polska? Wy płacicie swoje rachunki". Czyli, że jesteśmy realnymi partnerami Amerykanów w budowaniu bezpieczeństwa sojuszniczego w NATO - opowiada Krzysztof Szczerski.

Jak dodaje, nie obawia się o obecność amerykańskich wojsk w Polsce ani o tarczę antyrakietową. - Nowa amerykańska administracja bardzo wyraźnie mówi, że chce zwiększyć potencjał wojskowy USA, a częścią tego potencjału - dla potrzeb Ameryki, ale też dla potrzeb całego Sojuszu - są elementy tarczy antyrakietowej w Polsce. My mówimy: "Po pierwsze Polska", prezydent Trump mówi: "Po pierwsze Ameryka". W punkcie, jakim jest tarcza antyrakietowa "Po pierwsze Polska" z "Po pierwsze Ameryka" się spotyka - tłumaczy sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

Czy podczas rozmów Krzysztofa Szczerskiego w USA padły jakieś deklaracje ws. Ukrainy, zwrotu przez Rosję wraku prezydenckiego samolotu czy zniesienia wiz dla Polaków, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Rozmawiał: Marek Wałkuski

Gość: Krzysztof Szczerski (sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP)

Data emisji: 6.02.2017

Godzina emisji: 6.34

pg/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Szczerski: Polska chce być mostem łączącym UE z NATO

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2016 17:16
Polska jako ważny członek UE i NATO, gospodarz ostatniego szczytu NATO, chce być państwem, który postawi most pomiędzy tymi organizacjami - powiedział w poniedziałek w Brukseli minister w KP RP Krzysztof Szczerski na konferencji poświęconej współpracy obu organizacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: wojska sojusznicze na terenie Polski sa gwarantem jej bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 07:45
Obecność wojsk amerykańskich w Polsce stanowi realną gwarancję jej bezpieczeństwa - powiedział prezydent Andrzej Duda. Gość programu "Warto rozmawiać" w telewizyjnej Jedynce odniósł się do swojej poniedziałkowej wizyty w Żaganiu, gdzie stacjonuje część ciężkiej pancernej brygady amerykańskiej. Prezydent obserwował tam inaugurację polsko-amerykańskich szkoleń wojskowych.
rozwiń zwiń