X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Filmowe przedwojenne skarby wracają do Polski

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2017 13:56
- Dla nas to odkrycie. Odnalazły się taśmy, które uzupełnią fragmenty filmów zachowanych w Filmotece Narodowej i dzięki temu scaleniu będziemy mogli pokazać widzom prawie całe filmy - mówi Anna Sienkiewicz-Rogowska, szefowa Filmoteki Narodowej.
Audio
  • W Londynie znaleziono obszerne fragmenty dwóch polskich przedwojennych filmów (Sygnały dnia/Jedynka)
Fragment plakatu filmu Robert i Bertrand z Eugeniuszem Bodo i Adolfem Dymszą
Fragment plakatu filmu "Robert i Bertrand" z Eugeniuszem Bodo i Adolfem DymsząFoto: Wikimedia Commons/domena publiczna

Z Londynu trafiły do Polski unikalne fragmenty dwóch przedwojennych filmów ("Robert i Bertrand" z 1938 r. i "Dzień wielkiej przygody" z 1935 r.) , które wydawały się stracone na zawsze w wojennej zawierusze.

- Są to filmy, które były wyświetlane jeszcze przed wojną, głównie w Londynie. Wysyłane były do konsulatu i to konsulat organizował pokazy. Zawsze mieliśmy taką nadzieję, że być może mamy coś takiego, co będzie mniej lub bardziej unikalne, może chociaż dźwięk. Tymczasem okazało się, że są nawet większe fragmenty, co powoduje jeszczę większą radość - podkreśla Wojciech Deluga z Instytutu Sikorskiego.

Fragmenty odnalezione w Londynie zostaną teraz połączone z częściami, które zachowały się nad Wisłą. Kiedy efekt tego procesu będą mogli zobaczyć widzowie, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Przygotował: Adam Dąbrowski

Data emisji: 7.02.2017

Godzina emisji: 7.45

pg/mg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Eugeniusz Bodo. "Sowietom nie mieścił się w głowie"

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2016 19:27
- Władze uznały, że nie może istnieć człowiek, który gra w kinie, mówi po rosyjsku, był we Francji, w Izraelu ma przyjaciół, jest obywatelem świata. Musiał być szpiegiem i zginął jak człowiek podejrzany o szpiegostwo - mówi w Jedynce Ryszard Wolański.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieprzemijający czar gwiazd przedwojennego kina

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2016 13:06
- Wszystkie gwiazdy tamtego okresu śpiewały przepiękne piosenki, które żyją do dziś swoim życiem. To już wprawdzie nie jest życie filmowe, ale zawsze już kojarzone one będą z tymi wykonawcami - mówi Ryszard Wolański, autor m.in. biografii Toli Mankiewiczówny i Eugeniusza Bodo.
rozwiń zwiń