X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Afera Amber Gold. Andżelika Możdżanowska: widzę niedopatrzenia na każdym polu

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2017 08:29
- Trudno jest mi w tej chwili powiedzieć, kto stał za sprawą Amber Gold, dlatego przesłuchiwani są kolejni świadkowie - mówi w "Sygnałach dnia" członkini komisji śledczej ds. Amber Gold Andżelika Możdżanowska, posłanka PSL.
Audio
  • Andżelika Możdżanowska o Amber Gold (Sygnały dnia/Jedynka)

Firma Amber Gold miała inwestować w złoto i inne kruszce. Klientów kusiła wysokim oprocentowaniem inwestycji. 13 sierpnia 2012 r. ogłosiła likwidację; tysiącom swoich klientów nie wypłaciła powierzonych jej pieniędzy i odsetek od nich. Według ustaleń, w latach 2009-2012 w ramach tzw. piramidy finansowej oszukano w sumie niemal 19 tys. klientów spółki.

Andżelika Możdżanowska mówi, że jeśli chodzi o sprawę Amber Gold, widzi niedopatrzenia na każdym polu. - Spółka Amber Gold opublikowała w 2010 roku oświadczenie, że gwarantuje wypłatę oszczędności z 10 procentowym zyskiem, ma gwarancję największego w kraju ubezpieczyciela i posiada lokaty w największym banku, mającym udziały Skarbu Państwa. Brak reakcji tych instytucji budzi pewne wątpliwości - ocenia posłanka PSL. 

- Przedstawiciele każdej instytucji, których przesłuchujemy, oczywiście pokazują działania, które były wówczas wykonywane, ale brakowało jednego zarządcy tego całego procesu - zaznacza rozmówczyni Piotra Goćka. 


Czytaj więcej
amber gold 1200.jpg
Barbara Kijanko nie stawiła się przed sejmową komisją śledczą ds. Amber Gold

Komentując sprawę prokurator Barbary Kijanko, która nie stawiła się w środę przed komisją śledczą ds. Amber Gold, Andżelika Możdżanowska mówi, że do komisji nie dotarło żadne usprawiedliwienie ani zwolnienie lekarskie. - W związku z tym, że przewodnicząca Małgorzata Wasserman zasygnalizowała, że pismo informujące o posiedzeniu komisji zostało doręczone, komisja podjęła decyzję o nałożeniu kary finansowej na panią prokurator. Zobaczymy, jaka będzie reakcja Barbary Kijanko - mówi posłanka PSL. 

Andżelika Możdżanowska mówiła także, ile czasu - jej zdaniem - zajmie komisji śledczej wyjaśnienie afery Amber Gold. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Andżelika Możdżanowska (posłanka PSL, członkini komisji śledczej ds. Amber Gold)

Data emisji: 23.02.2017

Godzina emisji: 7.15

kh/mg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Rzymkowski o przesłuchaniu właścicieli Amber Gold: zapytam kto za nimi stał i podrzucał pomysły

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 16:16
Prokurator Barbara Kijanko z Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz znów nie stawiła się przed komisją ds. Amber Gold. - Doskonale zna sztuczki osób, z którymi zwykle rozmawia z drugiej strony biurka i postanowiła je zastosować - ocenia Tomasz Rzymkowski, członek komisji i poseł Kukiz'15.
rozwiń zwiń