X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szefowa MEN: pilnujemy, żeby Prawo oświatowe było wdrażane właściwie

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2017 09:01
- Rzeczywiście część samorządowców myślała, że przy okazji specuchwały będzie można polikwidować bez odrębnej procedury szkoły. Nie, nie można - powiedziała w radiowej Jedynce minister edukacji narodowej Anna Zalewska.
Audio
  • Minister edukacji Anna Zalewska o reformie oświaty (Sygnały dnia/Jedynka)

Ogłoszona we wrześniu reforma systemu edukacji jest obecnie wdrażana. W miejsce istniejących szkół powstaną: 8-letnia szkoła podstawowa, 4-letnie liceum ogólnokształcące, 5-letnie technikum oraz dwustopniowe szkoły branżowe. Gimnazja zostaną wygaszone. Zmiany rozpoczną się od roku szkolnego 2017/2018.

W mediach pojawiają się informacje o tym, że w niektórych miastach, w związku z wygaszaniem gimnazjów, podejmowane są próby przeforsowania decyzji o łączeniu lub likwidacji szkół. W audycji "Sygnały dnia" minister edukacji narodowej Anna Zalewska podkreśliła, że MEN bardzo dobrze przygotowało się do reformy, m.in. wyznaczono osoby, które zajmują się tego rodzaju problemami.

- My mieliśmy ten komfort, że kiedy pokazaliśmy 16 września ubiegłego roku Prawo oświatowe, ruszyliśmy w teren. Odbyliśmy prawie półtora tysiąca spotkań (...) Mieliśmy zdiagnozowaną sytuację w każdej gminie, wiedzieliśmy, gdzie są punkty zapalne - podkreśliła. - Jest sporo interwencji (...) Pilnujemy, żeby Prawo oświatowe było wdrażane właściwie - zaznaczyła.

- Część samorządowców myślała, że przy okazji specuchwały [w sprawie zmiany sieci szkół] będzie można polikwidować bez odrębnej procedury szkoły. Nie, nie można. Specuchwała mówi tylko i wyłącznie o przekształceniu szkół (...). Przekształcenie nie może być wstępem do likwidacji - oświadczyła szefowa MEN.

Wysłuchaj całej audycji, w której rozmawialiśmy o protestach Związku Nauczycieli Polskich i sytuacji nauczycieli.

***

Co z darmowym podręcznikiem, czy będzie zerówka w przedszkolu? Jak się zmieni szkoła od 1 września ... Na te i inne pytania dotyczące reformy edukacji 23 lutego po godzinie 17.00 odpowiedzą eksperci Ministerstwa Edukacji Narodowej. Pytania do ekspertów można kierować mailem na adres debatajedynki@polskieradio.pl, lub telefonicznie 22 645 21 55.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Anna Zalewska (minister edukacji narodowej)

Data emisji: 23.02.2017

Godzina emisji: 8.15

kk/mg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Zalewska: wszystkie podręczniki będą darmowe

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 12:57
- Podręczniki będą darmowe od klasy I do ostatniej przekształconego gimnazjum - zapewniła minister edukacji narodowej.
rozwiń zwiń