X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pożegnanie Danuty Szaflarskiej

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2017 11:03
We wtorek (28.02) w Warszawie odbył się pogrzeb Danuty Szaflarskiej. Aktorka zmarła 19 lutego w wieku 102 lat. W dorobku artystycznym miała blisko 80 kreacji filmowych i blisko 100 teatralnych. Zagrała także w prawie 400 słuchowiskach radiowych.
Audio
  • Danutę Szaflarską wspominają Jan Ołdakowski, Leon Łochowski, Olgierd Łukaszewicz, Gołda Tencer i Janusz Kukuła (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Relacja z pogrzebu Danuty Szaflarskiej (Ekspres Jedynki)
Księga kondolencyjna, poświęcona pamięci Danuty Szaflarskiej, wystawiona została 27 lutego w Urzędzie Stanu Cywilnego przy pl. Zamkowym w Warszawie
Księga kondolencyjna, poświęcona pamięci Danuty Szaflarskiej, wystawiona została 27 lutego w Urzędzie Stanu Cywilnego przy pl. Zamkowym w WarszawieFoto: Tomasz Gzell/PAP

Danuta Szaflarska zyskała sławę m.in. dzięki filmom "Zakazane piosenki", "Skarb" i "Pora umierać". Wszyscy, którzy się z nią zetknęli, podkreślają jej odwagę, skromność, pogodę ducha i życzliwość dla innych.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie. Aktorka spoczęła w Alei Zasłużonych Cmentarza Wojskowego na Powązkach. Już od poniedziałku 27 lutego za jej piękne role i życie dziękowali warszawiacy i przyjezdni, wpisując się do księgi kondolencyjnej poświęconej zmarłej.

W nagraniu audycji Danutę Szaflarską wspominają: Jan Ołdakowski - dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, aktor Leon Łochowski, Olgierd Łukaszewicz – prezes Związku Artystów Scen Polskich, Gołda Tencer – dyrektorka Teatru Żydowskiego i Janusz Kukuła – dyrektor Teatru Polskiego Radia. Wysłuchać można również relacji z uroczystości pogrzebowych.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia , Ekspres Jedynki

Przygotowała: Dorota PiotrowskaPartyk Michalski

Data emisji: 28.02.2017

Godzina emisji: 7.43, 16.15

pg/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zmarła Danuta Szaflarska. Przypominamy wywiad z aktorką

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2017 17:00
- Dla kogo my gramy? Gdyby nie było widzów, to i nas by nie było – tłumaczyła w "Muzycznej Jedynce" znakomita aktorka Danuta Szaflarska w wywiadzie udzielonym w 2012 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie żyje Danuta Szaflarska

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2017 17:00
Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Danuty Szaflarskiej. Wybitna aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna i radiowa zmarła w niedzielę 19 lutego 2017 r. Przez dziesiątki lat współpracowała z radiową sceną. Po raz ostatni zagrała w słuchowisku Mariusza Malca pt. "Tam, gdzie rosną poziomki" wg Bergmana.
rozwiń zwiń