Justyna Kowalczyk pierwszą kobietą na mecie Biegu Piastów

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2017 10:00
- Za nami biegi na 9 km i 30 km, a dziś mamy koronny dystans 50 km, czyli kluczowy bieg z udziałem Justyny Kowalczyk - mówił w "Sygnałach dnia" Zygmunt Bobowski, prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów. Multimedalistka olimpijska pokonała trasę jako szósta i jednocześnie pierwsza w kategorii kobiet.
Audio
  • Zygmunt Bobowski o 41. Biegu Piastów rozgrywanym na Polanie Jakuszyckiej (Sygnały dnia/Jedynka)
Dyrektor Rafał Porzeziński wręcza nagrody od radiowej Jedynki dla pierwszego Polaka, Daniela Iwanowskiego i pierwszej Polki, Justyny Kowalczyk na 41. Biegu Piastów
Dyrektor Rafał Porzeziński wręcza nagrody od radiowej Jedynki dla pierwszego Polaka, Daniela Iwanowskiego i pierwszej Polki, Justyny Kowalczyk na 41. Biegu PiastówFoto: Magdalena Miętek/Polskie Radio

Wszystkich uczestników tej najstarszej i największej w Polsce imprezy narciarskiej jest ponad 6 tys., to wyczynowcy i amatorzy, dorośli i dzieci z 27 krajów całego świata.

- Akredytowanych jest 130 dziennikarzy, wydarzenie relacjonuje siedem stacji telewizyjnych. W ubiegłym roku ze względu na warunki pogodowe na kilka tygodni przed imprezą drżeliśmy o to, na jakim dystansie bieg będzie mógł być rozegrany. W tym roku brak śniegu nam nie grozi - cieszy się Bobowski.

Opowiada też o szerokich planach przebudowy infrastruktury na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie i odpowiada na pytanie, czy po modernizacji ośrodka możliwe będzie rozegranie tam igrzysk olimpijskich.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski i Daniel Wydrych

Gość: Zygmunt Bobowski (prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów)

Data emisji: 4.03.2017

Godzina emisji: 7:15

mg

Czytaj także

Wielkie emocje i międzynarodowa obsada na 41. Biegu Piastów

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2017 15:54
- Mam wrażenie, że to moje "dziecko" rozrosło się i wyrosło na wielkiego bohatera narciarstwa biegowego - z dumą mówił dziennikarzom radiowej Jedynki pomysłodawca Biegu Piastów Julian Gozdowski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Burmistrz Szklarskiej Poręby: jesteśmy stolicą Biegu Piastów

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2017 09:51
- Chcemy, by Polana Jakuszycka stała się światowym ośrodkiem narciarstwa biegowego - stwierdził na antenie Jedynki burmistrz Szklarskiej Poręby Mirosław Graf.
rozwiń zwiń