Burmistrz Szklarskiej Poręby: jesteśmy stolicą Biegu Piastów

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2017 09:51
- Chcemy, by Polana Jakuszycka stała się światowym ośrodkiem narciarstwa biegowego - stwierdził na antenie Jedynki burmistrz Szklarskiej Poręby Mirosław Graf.
Audio
  • Mirosław Graf: chciałem, żeby miasto bardziej utożsamiało się z Biegiem Piastów, by mieszkańcy brali jak najwięcej wartości, jakie daje Polana Jakuszycka (Sygnały dnia/Jedynka)
Burmistrz Szklarskiej Poręby: jesteśmy stolicą Biegu Piastów
Foto: Mariusz Filar/PR

Od 25 lutego do 5 marca Polana Jakuszycka jest miejscem kultowej już imprezy rekreacyjno-sportowej, która w tym roku organizowana jest po raz 41. Bieg Piastów to 9 dni zmagań, kilkanaście biegów dla każdego (wyczynowców, amatorów, młodzieży, dzieci, rodzin oraz miłośników biegania na nartach nocą), tysiące zawodników i wiele dodatkowych atrakcji.

- Najwyższy czas, by mówić, że Szklarska Poręba to stolica Biegu Piastów. Jestem z tego dumny. Cieszę się, że udało się to osiągnąć podczas mojej kadencji. Dodatkowo do 2020 roku chcemy tak rozbudować Polanę Jakuszycką, by stała się światowym ośrodkiem narciarstwa biegowego. Będzie to na 10 lat przed naszymi wielkimi marzeniami w kwestii organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Jak mówił pewien filozof "jeżeli wiara jest silniejsza od strachu, a czyny od słów, to może nam się udać" - stwierdził Mirosław Graf.

Zapytany o nowopowstałą  drużynę narciarską Szklarskiej Poręby burmistrz miasta stwierdził, że był to jeden z jego planów. - Chciałem, żeby miasto bardziej utożsamiało się z Biegiem Piastów, by mieszkańcy brali jak najwięcej wartości, jakie daje Polana Jakuszycka. Myślę, że właśnie temu powinny służyć tego typu imprezy. Żeby tutaj szkoliły się nasze dzieciaki, a za chwilę seniorzy i mistrzowie Polski - dodał Graf.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski 

Gość: Mirosław Graf (burmistrz Szklarskiej Poręby)

Data emisji: 04.03.2017

Godzina emisji: 8:15

koz/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wielkie emocje i międzynarodowa obsada na 41. Biegu Piastów

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2017 15:54
- Mam wrażenie, że to moje "dziecko" rozrosło się i wyrosło na wielkiego bohatera narciarstwa biegowego - z dumą mówił dziennikarzom radiowej Jedynki pomysłodawca Biegu Piastów Julian Gozdowski. 
rozwiń zwiń