Mateusz Morawiecki: zaproszenie na spotkanie G20 to docenienie Polski

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 09:25
 - Na spotkaniu G20 będzie mowa m.in. o unikaniu opodatkowania - powiedział w "Sygnałach dnia" wicepremier Mateusz Morawiecki, który wybiera się w piątek do Baden-Baden na szczyt grupy najważniejszych gospodarek świata na zaproszenie ministra finansów Niemiec.
Audio
  • Mateusz Morawiecki mówi o spotkaniu grupy G20 (Sygnały dnia/Jedyka)

Mateusz Morawiecki powiedział w radiowej Jedynce, że podczas konferencji poruszana będzie kwestia m.in. likwidacji "rajów podatkowych" i dominacji wielkich korporacji na małych i średnich rynkach. - Chcemy, by kraje średniej wielkości, mniejsze, z Europy Środkowo-Wschodniej, nie były omijane podatkowo - podkreślał. Zaznaczył, że osiem lat temu, gdy PiS kończyło rządy, "podatek od firm wynosił 33 mld złotych, dziś to 26-27 mld, a zyski firm urosły dwukrotnie".

Zwrócił przy tym uwagę, że skład grupy G20 oddaje rozkład geograficzny świata i zaznaczył, że dwa kraje, Argentyna i Republika Południowej Afryki maja niższe PKB od Polski, a jednak są w grupie G20.

Wicepremier przekonywał, że poprzez "aktywną politykę inwestycyjną, gospodarczą, przyciąganie inwestorów z kraju i zagranicy" rząd doprowadził do podniesienia wzrostu gospodarczego. Mówił też o tym, że za rządów PO z kraju wyjechały 2 miliony ludzi, a teraz część z nich wraca lub chce to zrobić.

Mateusz Morawiecki mówił też o pomyśle przyjęcia waluty euro i odpowiedział na apel Stanisława Tyszki dotyczący publikacji umów cywilnoprawnych, które zawierają z podmiotami zewnętrznymi.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Mateusz Morawiecki (wicepremier, minister rozwoju i finansów oraz przewodniczący Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów)

Data emisji: 15.03.2017

Godzina emisji: 8.15

pp/mg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier Beata Szydło i wicepremier Morawiecki: rok 2017 będzie rokiem gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 17:16
Uczestnictwo wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego w G20 jest podsumowaniem działań rządu Prawa i Sprawiedliwości - oceniła we wtorek premier Beata Szydło.
rozwiń zwiń