X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mateusz Morawiecki: zaproszenie na spotkanie G20 to docenienie Polski

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 09:25
 - Na spotkaniu G20 będzie mowa m.in. o unikaniu opodatkowania - powiedział w "Sygnałach dnia" wicepremier Mateusz Morawiecki, który wybiera się w piątek do Baden-Baden na szczyt grupy najważniejszych gospodarek świata na zaproszenie ministra finansów Niemiec.
Audio
  • Mateusz Morawiecki mówi o spotkaniu grupy G20 (Sygnały dnia/Jedyka)

Mateusz Morawiecki powiedział w radiowej Jedynce, że podczas konferencji poruszana będzie kwestia m.in. likwidacji "rajów podatkowych" i dominacji wielkich korporacji na małych i średnich rynkach. - Chcemy, by kraje średniej wielkości, mniejsze, z Europy Środkowo-Wschodniej, nie były omijane podatkowo - podkreślał. Zaznaczył, że osiem lat temu, gdy PiS kończyło rządy, "podatek od firm wynosił 33 mld złotych, dziś to 26-27 mld, a zyski firm urosły dwukrotnie".

Zwrócił przy tym uwagę, że skład grupy G20 oddaje rozkład geograficzny świata i zaznaczył, że dwa kraje, Argentyna i Republika Południowej Afryki maja niższe PKB od Polski, a jednak są w grupie G20.

Wicepremier przekonywał, że poprzez "aktywną politykę inwestycyjną, gospodarczą, przyciąganie inwestorów z kraju i zagranicy" rząd doprowadził do podniesienia wzrostu gospodarczego. Mówił też o tym, że za rządów PO z kraju wyjechały 2 miliony ludzi, a teraz część z nich wraca lub chce to zrobić.

Mateusz Morawiecki mówił też o pomyśle przyjęcia waluty euro i odpowiedział na apel Stanisława Tyszki dotyczący publikacji umów cywilnoprawnych, które zawierają z podmiotami zewnętrznymi.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Mateusz Morawiecki (wicepremier, minister rozwoju i finansów oraz przewodniczący Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów)

Data emisji: 15.03.2017

Godzina emisji: 8.15

pp/mg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier Beata Szydło i wicepremier Morawiecki: rok 2017 będzie rokiem gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 17:16
Uczestnictwo wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego w G20 jest podsumowaniem działań rządu Prawa i Sprawiedliwości - oceniła we wtorek premier Beata Szydło.
rozwiń zwiń