X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jaki jest prawdziwy cel wniosku o wotum nieufności?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 09:25
Wotum nieufności byłoby kolejnym krokiem pokazującym, że to Platofrma Obywatelska jest liderem opozycji - powiedział w "Sygnałach dnia" Agaton Koziński.
Audio
  • Konstruktywne wotum nieufności. Co Platforma Obywatelska chce na tym zyskać? (Jedynka/Sygnały dnia)
Sejm
SejmFoto: DeZet/shutterstock.com

Platforma Obywatelska ma złożyć wniosek o konstruktywne wotum nieufności. Lider PO, Grzegorz Schetyna, nie chce wyjawić nazwiska kandydata na premiera, ale przyznaje, że najpoważniejszą osobą jest szef partii - czyli on sam. Głosowanie nad wnioskiem PO bez wątpienia przegra, co zatem chce na nim ugrać?

- Traktuję to w kategoriach konkurencji Platformy Obywatelskiej z Nowoczesną – powiedział Agaton Koziński. Dodał, że to właściwie najważniejszy mecz, jaki toczy PO. Jego zdaniem Platforma podczas kryzysu sejmowego wykazała się większą dojrzałością polityczną, a wotum nieufności byłoby kolejnym krokiem pokazującym, że PO jest liderem opozycji. Jak wskazał Koziński, PO musi atakować, bo komisja Amber Gold pogrąża to ugrupowanie.

- Przez ostatnie tygodnie Ryszard Petru zrobił bardzo dużo, żeby pokazać, że się nie nadaje do kierowania partią opozycyjną. Wydaje się, że w tej chwili Grzegorz Schetyna stanął w szranki w tej samej konkurencji - ocenił Adam Ostolski z Krytyki Politycznej. Wyjaśnił, że konstruktywne wotum nieufności może być ważnym demokratycznym rytuałem i okazją do debaty o państwie lub okazją do zmiany parametrów gry politycznej. Jego zdaniem nie widać, aby PO miała pomysł na którekolwiek rozwiązanie. 

Czy opozycja ma szansę na odebranie poparcia PiS, czy jest skazana na wewnętrzną walkę za plecami rządzącego ugrupowania? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Gość: Agaton Koziński (Polska The Times), Adam Ostolski (Krytyka Polityczna)

Data emisji: 17.03.2017

Godzina emisji: 8.15

fc/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grzegorz Schetyna: chcemy przedstawić argumenty i głosować nad odwołaniem rządu

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 07:56
- Dziś złożymy wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło - powiedział w "Sygnałach dnia" Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń