X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Macierzyństwa nie warto odkładać". O problemach z prokreacją na Międzynarodowym Kongresie Rodziny

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2017 08:06
- Pragniemy pokazać, że prokreacja może być przeżywana z radością i poszanowaniem życia, nawet w obliczu poważnych problemów - mówi ginekolog-położnik dr Ewa Ślizień–Kuczapska, która w razie potrzeby służy pacjentom pomocą. Doktor jest gościem Międzynarodowy Kongresu Rodziny, który od wczoraj trwa w Warszawie. Tematem przewodnim trzydniowego sympozjum jest budowanie więzi w małżeństwie i rodzinie.
Audio
  • Odkładanie dziecka po trzydziestce mści się na na procesach fizjologicznych ( Sygnały Dnia)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Pixabay

Dr Ewa Ślizień–Kuczapska przekonywała w Sygnałach Dnia, że w szpitalu w którym pracuje, rodzi się najwięcej dzieci. Chodzi o Szpital św. Zofii gdzie odnotowano 8 tysięcy urodzeń.

- Mam nadzieje, że będzie nas więcej.Ta nadzieja pokładana jest w młodych, którzy zaczynają myśleć inaczej, którzy wracają do źródeł, do wartości, które są podstawowe i nieprzemijające - podkreślała doktor. Jednocześnie przyznała, że problem z prokreacją bierze się stąd, że gros młodych, którzy mogą mieć dzieci, odkładają to w perspektywie. Tymczasem po 30-tym roku życia można spotkać dużo więcej problemów - tłumaczyła doktor.

- Od kilkunastu lat dzielimy się trudami z tymi, którzy doświadczają straty dziecka. Albo informacjami, że dziecko nie rozwija się prawidłowo. To są cienie prokreacji. I to jest też skutek tego odkładania macierzyństwa, bo biologia jest nieubłagalna - przekonywała ginekolog. 

- Odkładanie  dziecka po trzydziestce mści się na na procesach fizjologicznych. Nie od dziś wiadomo bowiem, że płodność  jest najwyższa po 20-tym roku życia - mówiła w Sygnałach Dnia doktor Kuczabska. 

- Nie zawsze da się pomóc. Nie zawsze da się doprowadzić do poczęcia upragnionego dziecka. Niemniej najważniejsza jest więź i wzajemne zrozumienie - podsumowała.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Dr Ewa Ślizień – Kuczapska  - specjalista położnik-ginekolog

Data emisji: 18.03.2017

Godzina emisji: 7.15

ksem/ab


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Elżbieta Rafalska: liczba urodzeń w Polsce wzrosła skokowo

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2017 17:41
Minister Elżbieta Rafalska spodziewa się dużego wzrostu liczby urodzeń w 2017 roku. – Jestem optymistką. Typuję, że urodzi się około 420 tysięcy dzieci – mówiła w Rozmowie PR24 szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej. W ubiegłym roku, jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, w Polsce urodziło się 385 tysięcy dzieci.
rozwiń zwiń