Paweł Szefernaker: nie można prowadzić polityki, opierając się o sondaże

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 07:43
- My mieliśmy przez parę lat takich premierów, poprzednią władzę, która opierała się o sondaże. Patrzyli, co w poniedziałek Polaków dotknęło i przez cały tydzień o tym opowiadali. Nic z tego nie wynikało i nie miało nic wspólnego z dobrem państwa i wiemy, jak te rządy po 8 latach się skończyły - mówił na antenie radiowej Jedynki Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera.
Audio
  • Paweł Szefernaker o polityce informacyjnej rządu (Jedynka/Sygnały dnia)

W najnowszym sondażu IBRIS dla "Rzeczpospolitej" Prawo i Sprawiedliwość ma zaledwie 2 punkty procentowe przewagi nad PO, uzyskując wynik 29 proc. Partia rządzące utraciła 5 punktów procentowych od ostatniego badania, a PO zyskała aż 10. - Jeszcze trzy miesiące temu, w sondażu tej samej pracowni, dla tej samej gazety, Nowoczesna doganiała Prawo i Sprawiedliwość. Dziś Nowoczesna, w sondażu, który Pan przytoczył, jest na dnie, można rzec. Mądra i pokorna władza analizuje to, co się dzieje w przestrzeni publicznej. Wyciągać wnioski i przejmować się należy pewnymi trendami - mówił Szefernaker.

- W polityce trzeba patrzeć długodystansowo. Nie można prowadzić polityki, opierając się o sondaże. My mieliśmy przez parę lat takich premierów, poprzednią władzę, która opierała się o sondaże. Patrzyli, co w poniedziałek Polaków dotknęło i przez cały tydzień o tym opowiadali. Nic z tego nie wynikało i nie miało nic wspólnego z dobrem państwa i wiemy, jak te rządy po 8 latach się skończyły - mówił poseł PiS. 

Prowadzący poruszył również temat słabo ocenianej ostatnio polityki informacyjnej obozu rządzącego, np. ws. tzw. Lex Szyszko. Za ten dział odpowiada w dużej mierze Paweł Szefernaker. - Wiele decyzji zapada w różnych ośrodkach władzy. Jeżeli jest problem z polityką informacyjną, to na pewno trzeba poprzestawiać pewne kwestie. Przemyśleć i wyciągnąć wnioski. Każda odpowiedzialna władza powinna to zrobić. Tych ośrodków władzy jest wiele. Mamy rząd, Sejm, partię, prezydenta z naszego środowiska. Z pewnością jest potrzebna większa dyscyplina, jeśli chodzi o przekaz, bo Prawo i Sprawiedliwość wprowadza wiele zmian i potrzeba wielkiej dyscypliny w tłumaczeniu Polakom, że te zmiany są realizacją naszego programu wyborczego - stwierdził polityk.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Paweł Szefernaker (sekretarz stanu w KPRM)

Data emisji: 20.03.2017

Godzina emisji: 7.13

dcz/mg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sondaż: PO dogania PiS, Nowoczesna daleko w tyle

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 06:42
Prawo i Sprawiedliwość ma dwa punkty przewagi nad Platformą Obywatelską - tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla "Rzeczpospolitej".
rozwiń zwiń