X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Unia znalazła się w największym kryzysie w historii"

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2017 09:20
W sobotę odbędzie się jubileuszowy szczyt UE w Rzymie. 60 rocznica traktatów rzymskich ma być w założeniu pokazem jedności UE. Czy ta jedność jest jednak możliwa? Odpowiedź na to pytanie starali się znaleźć publicyści Bogusław Chrabota i Tomasz Sakiewicz, goście "Sygnałów dnia".
Audio
  • Bogusław Chrabota i Tomasz Sakiewicz o szczycie UE w Rzymie (Sygnały dnia/Jedynka)

Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska", "Telewizja Republika") przekonywał w radiowej Jedynce, że ciężko mówić o jedności UE, gdy właśnie opuszcza ją Wielka Brytania. – Mamy problem z konfliktem z Europą Środkową, mamy problem południowy, problem imigrantów. Unia znalazła się w największym kryzysie w historii – zaznaczył.

Z tym, że wspólnota znajduje się w kryzysie, zgodził się też Bogusław Chrabota ("Rzeczpospolita"), który oceniał, że "albo UE znajdzie ścieżkę, która pozwoli jej się zintegrować (…), albo jej nie znajdzie".

- Cieszę się, że polski rząd ma klarowny, jasny mandat na to spotkanie, co więcej, że jest to wspólny mandat Grupy Wyszehradzkiej. Uważam, że wszystkie cztery warunki, które stawia polski rząd, powinny się znaleźć tej deklaracji - powiedział gość radiowej Jedynki.

Przed sobotnim szczytem polski rząd stawia na cztery postulaty, które - jak tłumaczyła premier Beata Szydło - są warunkiem podpisania przez nią Deklaracji Rzymskiej. To podkreślenie jedności Unii Europejskiej, utrzymanie swobód wolnego rynku, polityka obronna oparta o ścisłą współpracę Unii z NATO, a także zwrócenie uwagi na rolę parlamentów w reformie Wspólnoty. Te cztery punkty zostały również zawarte w Deklaracji Warszawskiej podpisanej na początku marca przez państwa Grupy Wyszehradzkiej - Polskę, Węgry, Czechy i Słowację. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Gość: Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska", "Telewizja Republika"), Bogusław Chrabota ("Rzeczpospolita")

Data emisji: 24.03.2017

Godzina emisji: 8.15

pp/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak