X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Będzie nowy Urząd Ochrony Danych Osobowych z nowymi uprawnieniami

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2017 10:35
- GIODO zniknie, zastąpi go prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych - powiedział w "Sygnałach dnia" Maciej Kawecki, doradca minister cyfryzacji.
Audio
  • Maciej Kawecki o zmianie prawa dotyczącego ochrony danych osobowych (Jedynka/Sygnały dnia)

Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało projekt nowelizacji ustawy o ochronie danych osobowych. Jak wyjaśnił gość Jedynki, działania legislacyjne wymusił ustawodawca unijny. - Rozporządzenie unijne wymaga od nas uczynienia systemu ochrony danych osobowych bardziej sprawnym, przyspieszenia postępowań - dodał Maciej Kawecki. 

Nowy organ ochrony danych osobowych uzyska też możliwość nakładania wysokich kar - nawet w kwocie 20 mln euro. Kawecki wskazał, że najczęściej ustawę o ochronie danych osobowych naruszają przedsiębiorcy. - Im więcej danych osobowych przetwarzamy, tym większe jest ryzyko naruszenia - zauważył. Ukarana może zostać też administracja publiczna: ZUS i NFZ, choć w tym przypadku, ze względu na obawę o realizację interesów publicznych, przewidziano niższą karę - do 100 tys. zł.  

W jaki sposób nowa ustawa przyspieszy i ułatwi ochronę danych osobowych? Kiedy ruszą konsultacje społeczne? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Maciej Kawecki (doradca minister cyfryzacji)

Data emisji: 28.03.2017

Godzina emisji: 8.41

fc/mg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Europejski Dzień Ochrony Danych Osobowych. "Twoje dane – twoja sprawa"

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2017 13:22
– W świecie informacji musimy chronić swoją prywatność. Niewłaściwe wykorzystanie informacji o nas może nieść negatywne konsekwencje – ostrzegał Piotr Drobek, zastępca dyrektora Departamentu Edukacji Społecznej i Współpracy Międzynarodowej w Biurze Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO). 28 stycznia obchodzimy Europejski Dzień Ochrony Danych Osobowych.
rozwiń zwiń