X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marzena Machałek: protest nauczycieli nie będzie miał szerokiego wymiaru

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2017 09:40
- Absolutna większość nauczycieli i rodziców nie popiera jutrzejszego strajku, więc nie będzie miał on szerokiego wymiaru - mówi w "Sygnałach dnia" wiceminister edukacji. 
Audio
  • Marzena Machałek o sytuacji nauczycieli (Sygnały dnia/Jedynka)

Czytaj więcej
szkoła języki obce dziewczyny 1200.jpg
Reforma edukacji

Decyzję o przeprowadzeniu w piątek ogólnopolskiego strajku nauczycieli i innych pracowników oświaty Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego podjął na początku marca. ZNP domaga się deklaracji, że do 2022 r. w szkole nie będzie zwolnień ani nauczycieli, ani pozostałych pracowników, i że do tego czasu żadnemu z nich warunki pracy - także finansowe - nie zmienią się na niekorzyść. Związek chce również podniesienia zasadniczego wynagrodzenia nauczycieli o 10 proc.

Marzena Machałek mówi, że deklaracje, których domaga się ZNP są niemożliwe do spełnienia, ponieważ pracodawcą jest dyrektor szkoły i to on kształtuje kadry. - Ministerstwo nie może takich warunków spełnić - zaznacza gość Jedynki. 

Wiceminister edukacji poinformowała także, że od 2018 planowane są podwyżki dla nauczycieli, "z których będą zadowoleni". - Minister Anna Zalewska powołała zespół ds. statusu zawodowego nauczyciela i w kwietniu pokaże harmonogram podwyżek dla nauczycieli - podkreśla rozmówczyni Piotra Goćka.

Marzena Machałek wyjaśniała także, czy ministerstwo ma dane, w ilu szkołach w piątek nie odbędą się lekcje oraz jak będzie zorganizowana opieka nad dziećmi, które przyjdą w tym dniu do szkoły. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Marzena Machałek (wiceminister edukacji narodowej)

Data emisji: 30.03.2017

Godzina emisji: 8.15

kh/mg

 Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier Beata Szydło powołała Marzenę Machałek na stanowisko wiceministra edukacji

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2017 14:25
Marzena Machałek przejmie w MEN obowiązki Teresy Wargockiej, która odpowiadała m.in. za kształcenie zawodowe i specjalne - poinformowało ministerstwo.
rozwiń zwiń