prof. Henryk Skarżyński o nowościach w leczeniu słuchu

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2017 14:29
Twórca i dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach będzie gościem w najbliższych "Sygnałach dnia".
Prof. Henryk Skarżyński
Prof. Henryk Skarżyński Foto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Światowe Centrum Słuchu jest jednostką, w której prowadzona jest główna działalność naukowa, dydak­tyczna i kliniczna. Dziennie przeprowadzane jest tam około 60–70 operacji poprawiających słuch – najwięcej w świecie w zakresie otorynolaryngologii, audiologii i foniatrii. Dotychczas w Światowym Centrum Słuchu wszczepiono ponad 5000 implantów słuchowych, co sytuuje Instytut w czołówce światowej.

O nowych metodach w leczeniu słuchu opowie szef placówki - prof.Henryk Skarzyński, który od 2011 r. jest też konsultantem krajowym w dziedzinie otorynolaryngologii. Początek rozmowy o godz.7.15.

***

Na "Sygnały dnia" w sobotę (1.04) w godz.6.10-9.00 zapraszają Krzysztof Grzesiowski i Wiesław Molak.

ab

Zobacz więcej na temat: Henryk Skarżyński medycyna
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Skarżyński: przez moje ręce przeszło 200 tys. pacjentów

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2016 12:55
25 lat temu polscy medycy zaczęli realizować program leczenia głuchoty za pomocą implantów ślimakowych. - Było to wielkie wyzwanie, danie szansy tym, którzy nigdy nie słyszeli lub bezpowrotnie stracili słuch - mówi prof. Henryk Skarżyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Henryk Skarżyński: to nasz największy sukces

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2016 13:46
O 25-letniej działalności naukowej, klinicznej, dydaktycznej i organizacyjnej swojego zespołu zajmującego się leczeniem głuchoty mówił w Polskim Radiu 24 prof. dr hab. n. med. Henryk Skarżyński, dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Henryk Skarżyński: technologia leczenia wad słuchu bardzo poszła do przodu

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2017 08:53
- To ważny dzień z punktu widzenia wszystkich, którzy mają problemy ze słuchem, ich rodzin i bliskich - mówi "Syganałach dnia" z okazji przypadającego w sobotę Międzynarodowego Dnia Implantu Ślimakowego prof. Henryk Skarżyński, dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu.
rozwiń zwiń