Dyrektor Adam Hlebowicz o 55. urodzinach Trójki

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2017 09:30
- Myślę, że to ładny wiek, co prawda Jedynka jest bardziej szacowna, ale jednak Trójka z owymi dwiema piątkami ma bogaty dorobek. Bardzo dziękuję za zaproszenie i życzliwą rywalizację w eterze, bo o to chodzi. Każdy ma swoją specyfikę, inna jest Jedynka, inna jest Trójka, oby tak było dalej i obyśmy mieli jak najwięcej słuchaczy - mówił Adam Hlebowicz.
Audio
  • Dyrektor Adam Hlebowicz o 55. urodzinach Trójki (Sygnały dnia/Jedynka)
Adam Hlebowicz, dyrektor Trójki
Adam Hlebowicz, dyrektor TrójkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jak zdradził dyrektor Trójki, 55. urodziny anteny są uhonorowane wyjątkowym koncertem. - On trwa już od jakiegoś czasu. Amy MacDonald była pierwsza, chociaż jej koncert będzie emitowany później na naszej antenie. Następnie Sting. To wielkie wydarzenie gościć w studiu im. Agnieszki Osieckiej jednego z najwybitniejszych twórców muzyki rozrywkowej, popularnej, ale jednak ambitnej. Dzisiaj w urodziny odbędą się dwa koncerty: Gaby Kulki, która w Trójce prowadzi swoją stałą audycję. Finałowo wystąpi Edyta Bartosiewicz, z czego się bardzo cieszymy. Potem będzie tort urodzinowy - opowiadał gość "Sygnałów dnia". 

Trójka 55 lat baner.jpg

- Świętowanie 55. urodzin Trójki będzie trwało cały rok, tylko w najbliższym miesiącu czekają na słuchaczy muzyczne niespodzianki, także międzynarodowe - mówił dyrektor Hlebowicz, który jednak nie chciał zdradzić więcej szczegółów. 

Co zmieniło się w ostatnim czasie w programie Trójki? - Ożywiliśmy Teatr Polskiego Radia na antenie. Teraz jest co tydzień, wcześniej był co miesiąc, ale chcemy też pokazać go na żywo. To już niedługo. Będziemy mogli Państwa zaprosić i pokazać legendarny Teatrzyk Zielone Oko w takim wydaniu na żywo. Myślę, że to będzie bardzo ciekawe i spektakularne wydarzenie. W planach mamy także prezentowanie filmów, głównie muzycznych w studio im. Agnieszki Osieckiej - wylicza dyrektor Hlebowicz. 

Trwa po raz kolejny plebiscyt Srebrne Usta. - Cieszymy się z plebiscytu, w którym głosują słuchacze na najbardziej oryginalną, ciekawą, zapadającą w pamięć wypowiedź polityków. Finał już w środę o  godzinie 18.00. Jest ostra rywalizacja - przyznaje rozmówca Krzysztofa Grzesiowskiego.  


srebrne usta 2015 statuetka_3701.jpg
Trójka zaprasza na finałową galę plebiscytu Srebrne Usta 2016

Jak mówi dyrektor Adam Hlebowicz, Trójka mieszcząca się na Myśliwieckiej 3/5/7 otoczona jest magicznym sąsiedztwem Łazienek, Agrykoli, stadionu Legii, sama też się do tej magii przyczynia. Jaki tort będzie miała Trójka? Czy starczy go dla wszystkich słuchaczy? Jakie atrakcje dla słuchaczy w urodzinowym tygodniu przygotowała Trójka? Jak wyglądał pierwszy program Trójki 55 lat temu? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Adam Hlebowicz (dyrektor Programu III Polskiego Radia)

Data emisji: 01.04.2017

Godzina emisji: 8.35

gs/mc

Czytaj także

Specjalny koncert Stinga z okazji 55-lecia Trójki! [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2017 12:42
Sting zagrał kameralny koncert w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Ponieważ jego najnowszy album "57th & 9th" osiągnął w Polsce status podwójnie platynowej płyty, została ona wręczona artyście podczas koncertu.
rozwiń zwiń