X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Elżbieta Rafalska: nie zlikwidujemy mechanizmu "złotówka za złotówkę"

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 08:14
- Na pewno jednak trzeba się temu mechanizmowi przyjrzeć, bo nie funkcjonuje tak, jak się tego spodziewano - mówi w "Sygnałach dnia" minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.
Audio
  • Elżbieta Rafalska o mechanizmie "złotówka za złotówkę", żłobkach i aktywizacji kobiet (Sygnały dnia/Jedynka)

W ramach rządowego "Przeglądu systemów wsparcia rodzin" ocenie poddano m.in. mechanizm "złotówka za złotówkę" wprowadzony przez poprzedni rząd, dzięki któremu po przekroczeniu progu dochodowego określone świadczenia nie są odbierane, ale odpowiednio pomniejszane.

Jak zaznaczyła Elżbieta Rafalska, nie ma na razie mowy o likwidacji mechanizmu "złotówka za złotówkę", ale - jak podkreśliła - to samorządy oceniają ten system jako nieefektywny i rozczarowujący rodziny, które liczyły na wyższe świadczenia. - Osoby, które przekroczyły kryterium dochodowe o 10 złotych myślały, że o taką samą kwotę świadczenie to zostanie pomniejszone. Tymczasem zostaje pomniejszone o 10 złotych razy liczba członków rodziny - informuje gość Jedynki. 

- Kiedy wprowadzano ten mechanizm, mówiono, że skorzysta z niego 370 tysięcy osób, a korzysta jedynie 70 tysięcy - podkreśla szefowa MRPiPS i dodaje, że jest otwarta na "racjonalną i spokojną dyskusję" o funkcjonowaniu "złotówki za złotówkę". 

Elżbieta Rafalska mówiła także o nowych miejscach w żłobkach, które powstaną dzięki programowi Maluch Plus oraz o aktywizacji zawodowej kobiet. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Elżbieta Rafalska (minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej)

Data emisji: 5.04.2017

Godzina emisji: 7.15

kh/mg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wspieranie rodzin to priorytet rządu". Będą zmiany w programie 500+

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 19:25
Rząd przyjął dokument "Przegląd systemów wsparcia rodzin", dotyczący m.in. programu "Rodzina 500+". Inwestycja w dzieci daje dobre rezultaty - oceniła premier Beata Szydło. Szefowa MRPiPS zapewniła, że fundamenty programu się nie zmienią, będzie uszczelnienie systemu.
rozwiń zwiń