Czy to koniec Bartłomieja Misiewicza?

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2017 09:33
Bartłomiej Misiewicz zrezygnował w czwartek z członkostwa w PiS. "Całkowicie negatywnie" postawę Misiewicza oceniła komisja zajmująca się jego sprawą. W ocenie premier Beaty Szydło nie ma on kompetencji, by zajmować stanowiska i funkcje, na które dotychczas był wielokrotnie powoływany.
Audio
  • Kamila Baranowska i Marcin Piasecki o Bartłomieju Misiewiczu i Nowoczesnej (Sygnały dnia/Jedynka)
Audio
  • Kamila Baranowska i Marcin Piasecki o Bartłomieju Misiewiczu i Nowoczesnej (Sygnały dnia/Jedynka)

Premier Beata Szydło oraz politycy PiS przepraszali w czwartek za naganne zachowania związane z Misiewiczem. Opozycja żąda dymisji szefa MON Antoniego Macierewicza i usunięcia osób bez kwalifikacji ze spółek skarbu państwa.

Kamila Baranowska z tygodnika "Do Rzeczy" mówi, że kumulacja różnych incydentów związanych z Bartłomiejem Misiewiczem sprawiła, że stało się to ogromnym problemem nie tylko wizerunkowym, ale także politycznym. - PiS popełnił szereg błędów wizerunkowych. Gdyby te sprawy "przycięto natychmiast", kiedy pojawiły się pierwsze doniesienia na temat licznych nieprawidłowości, zostałaby ona zduszona w zarodku - mówi gość Jedynki.

- Antoni Macierewicz prawdopodobnie tak bardzo bronił Misiewicza, ponieważ miał przeświadczenie, że to jest atak wymierzony w niego. Dopiero później Misiewicz stał się tym symbolem złych praktyk w obozie PiS - dodaje publicystka.

Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej" mówi, że pozostaje pytanie, jaka będzie teraz reakcja Antoniego Macierewicza na tę sytuację.

- Drugą kwestią jest cień Bartłomieja Misiewicza, który położył się na PiS, i z którym trudno będzie sobie poradzić - ocenia dziennikarz i dodaje, że zastanawiające jest także, że tej sprawy nie dało się przyciąć w inny sposób, i że musiał interweniować Jarosław Kaczyński - zaznacza. 

Goście "Sygnałów dnia" mówili także o posłach Nowoczesnej, którzy opuścili szeregi partii i przeszli do Platformy Obywatelskiej. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Gość: Kamila Baranowska ("Do Rzeczy"), Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita")

Data emisji: 14.04.2017

Godzina emisji: 8.15

kh/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bartłomiej Misiewicz odchodzi z PiS. Rzecznik rządu: w PiS nie ma zgody na naruszanie zasad

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2017 21:59
Bartłomiej Misiewicz zrezygnował w czwartek z członkostwa w PiS. "Całkowicie negatywnie" postawę Misiewicza oceniła komisja zajmująca się jego sprawą. W ocenie premier Beaty Szydło nie ma on kompetencji, by zajmować stanowiska i funkcje, na które dotychczas był wielokrotnie powoływany.
rozwiń zwiń