X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prymas Polski: to święta chrześcijańskiej nadziei i nowego życia

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2017 08:39
- Życzę, by były to święta nadziei, święta doświadczenia Bożej miłości, zmartwychwstania z Chrystusem i nowego życia, które Bóg pragnie nam z całego serca podarować - mówił na antenie Jedynki abp Wojciech Polak, prymas Polski.
Audio
  • Abp Wojciech Polak: musimy przemyśleć sobie, co znaczy dobro we wspólnych kategoriach (Sygnały dnia/Jedynka)
Prymas Polski abp Wojciech Polak
Prymas Polski abp Wojciech PolakFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Dziś drugi dzień Triduum Paschalnego, Wielki Piątek. Dla chrześcijan to dzień zadumy i refleksji nad męką i śmiercią Chrystusa. W Kościele katolickim nie jest sprawowana żadna msza. Wieczorem wierni uczestniczą natomiast w uroczystej Liturgii Męki Pańskiej, na zakończenie której udzielana jest Komunia Święta. Organizowane są także publicznie nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Dziś katolików obowiązuje post ścisły.

- Są to święta chrześcijańskiej nadziei, które pokazują, że oddanie swojego życia nie kończy się na krzyżu, ale przez cierpienie owocuje. Tajemnica męki Chrystusa powinna być przekładana na nasze życie i tego właśnie trzeba najmocniej się chwycić. Jeżeli człowiek odnajdzie taką rzeczywistość, to wtedy zacznie żyć - powiedział abp Wojciech Polak.

Prymas Polski zapytany o kondycję duchową Polaków stwierdził, że "nasza dusza jest mocno poraniona, szczególnie tym, że nie potrafimy żyć w jedności i pokoju". - Ta choroba duszy jest bardzo widoczna i trzeba ją leczyć. Szansa na pojednanie jest, tylko musimy wracać do podstaw i fundamentalnego poziomu refleksji. Musimy przemyśleć sobie, co znaczy dobro we wspólnych kategoriach. Co dla nas znaczy wyjście np. poza zamknięte układy partyjne w celu rozumienia dobra całego narodu - dodał abp Wojciech Polak.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Gość: abp Wojciech Polak (prymas Polski)

Data emisji: 14.04.2017

Godzina emisji: 7.15

koz/mg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak