X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bp Tadeusz Bronakowski: Kościół czyni wszystko, aby człowiek żył w wolności dziecka Bożego

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2017 07:52
- Jest wiele przyczyn, które zniewalają człowieka. Największym zniewoleniem jest zło i grzech. Każde uzależnienie ma w tym swoje źródło - mówi w "Sygnałach dnia" przewodniczący ds. Apostolstwa Trzeźwości.
Audio
  • Ksiądz biskup Tadeusz Bronakowski o życiu w trzeźwości (Sygnały dnia/Jedynka)
bp Tadeusz Bronakowski
bp Tadeusz BronakowskiFoto: PAP/Waldemar Deska

jerozolima 1200.jpg
Wielkanoc z radiową Jedynką w Jerozolimie

O zachowanie abstynencji przez polskie rodziny, dawanie świadectwa życia w trzeźwości przez kapłanów oraz za sprawujących władzę, aby "przeciwstawiali się demoralizacji społeczeństwa i troszczyli się o trzeźwość" modlili się katolicy w całej Polsce od 26 lutego do 4 marca. W tych dniach trwał jubileuszowy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. 

Ksiądz biskup Tadeusz Bronakowski mówi, że mimo tego, iż dbanie o osoby uzależnione także jest troską Kościoła, to Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości został powołany, by robić wszystko, żeby ludzie nie popadali w uzależnienia. - Mamy za zadanie nie doprowadzać do sytuacji, w której ludzie się uzależniają. Mówiąc świeckim językiem, jest to czysta profilaktyka - tłumaczy gość Jedynki. 


Zmartwychwstanie 1200.jpg
Święta Wielkanocne 2017 w Jedynce

Rozmówca Rafała Porzezińskiego podkreśla, że wszelkie uzależnienia zniewalają człowieka i sprawiają, że przestaje być wolny. - Kościół czyni wszystko, aby człowiek żył w wolności dziecka Bożego, którą wysłużył Jezus Chrystus na Krzyżu - zaznacza duchowny.

Ksiądz Biskup Tadeusz Bronakowski tłumaczył także, jak Kościół rozumie cnoty umiaru i trzeźwości oraz, czym jest Narodowy Kongres Trzeźwości. Zdradził też, dlaczego bardzo ceni sobie Program Pierwszy Polskiego Radia. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: Ksiądz biskup Tadeusz Bronakowski (Przewodniczący ds. Apostolstwa Trzeźwości)

Data emisji: 15.04.2017

Godzina emisji: 7.15

kh/gs

Zapis rozmowy

Komentarze1
aby dodać komentarz
fdfrychwald2017-04-15 08:56 Zgłoś
Kardynał S.Wyszyński powiedział:Jeśli Polacy będą pić ,to Polska zginie. Wiem z życia ,że powiedział prawdę! Ci,którzy piją-giną!Sprawdźmy tę wiedzę po obecnych świętach!Nie pij ,bo musisz żyć .np choćby dla córeczki,która ma trzy latka i bardzo kocha swego tatusia! Jeśli się upijesz, to będzie tak ,jakbyś zamordował dziecko i siebie! Nie pij od zaraz a nie dopiero po świętach!Czy przeżyjesz ten czas,jeśli się upijesz?

Czytaj także

Prymas Polski: to święta chrześcijańskiej nadziei i nowego życia

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2017 08:39
- Życzę, by były to święta nadziei, święta doświadczenia Bożej miłości, zmartwychwstania z Chrystusem i nowego życia, które Bóg pragnie nam z całego serca podarować - mówił na antenie Jedynki abp Wojciech Polak, prymas Polski.
rozwiń zwiń