Bp Tadeusz Bronakowski: Kościół czyni wszystko, aby człowiek żył w wolności dziecka Bożego

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2017 07:52
- Jest wiele przyczyn, które zniewalają człowieka. Największym zniewoleniem jest zło i grzech. Każde uzależnienie ma w tym swoje źródło - mówi w "Sygnałach dnia" przewodniczący ds. Apostolstwa Trzeźwości.
Audio
  • Ksiądz biskup Tadeusz Bronakowski o życiu w trzeźwości (Sygnały dnia/Jedynka)
bp Tadeusz Bronakowski
bp Tadeusz BronakowskiFoto: PAP/Waldemar Deska

jerozolima 1200.jpg
Wielkanoc z radiową Jedynką w Jerozolimie

O zachowanie abstynencji przez polskie rodziny, dawanie świadectwa życia w trzeźwości przez kapłanów oraz za sprawujących władzę, aby "przeciwstawiali się demoralizacji społeczeństwa i troszczyli się o trzeźwość" modlili się katolicy w całej Polsce od 26 lutego do 4 marca. W tych dniach trwał jubileuszowy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. 

Ksiądz biskup Tadeusz Bronakowski mówi, że mimo tego, iż dbanie o osoby uzależnione także jest troską Kościoła, to Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości został powołany, by robić wszystko, żeby ludzie nie popadali w uzależnienia. - Mamy za zadanie nie doprowadzać do sytuacji, w której ludzie się uzależniają. Mówiąc świeckim językiem, jest to czysta profilaktyka - tłumaczy gość Jedynki. 


Zmartwychwstanie 1200.jpg
Święta Wielkanocne 2017 w Jedynce

Rozmówca Rafała Porzezińskiego podkreśla, że wszelkie uzależnienia zniewalają człowieka i sprawiają, że przestaje być wolny. - Kościół czyni wszystko, aby człowiek żył w wolności dziecka Bożego, którą wysłużył Jezus Chrystus na Krzyżu - zaznacza duchowny.

Ksiądz Biskup Tadeusz Bronakowski tłumaczył także, jak Kościół rozumie cnoty umiaru i trzeźwości oraz, czym jest Narodowy Kongres Trzeźwości. Zdradził też, dlaczego bardzo ceni sobie Program Pierwszy Polskiego Radia. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: Ksiądz biskup Tadeusz Bronakowski (Przewodniczący ds. Apostolstwa Trzeźwości)

Data emisji: 15.04.2017

Godzina emisji: 7.15

kh/gs

Zapis rozmowy

Komentarze1
aby dodać komentarz
fdfrychwald2017-04-15 08:56 Zgłoś
Kardynał S.Wyszyński powiedział:Jeśli Polacy będą pić ,to Polska zginie. Wiem z życia ,że powiedział prawdę! Ci,którzy piją-giną!Sprawdźmy tę wiedzę po obecnych świętach!Nie pij ,bo musisz żyć .np choćby dla córeczki,która ma trzy latka i bardzo kocha swego tatusia! Jeśli się upijesz, to będzie tak ,jakbyś zamordował dziecko i siebie! Nie pij od zaraz a nie dopiero po świętach!Czy przeżyjesz ten czas,jeśli się upijesz?

Czytaj także

Prymas Polski: to święta chrześcijańskiej nadziei i nowego życia

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2017 08:39
- Życzę, by były to święta nadziei, święta doświadczenia Bożej miłości, zmartwychwstania z Chrystusem i nowego życia, które Bóg pragnie nam z całego serca podarować - mówił na antenie Jedynki abp Wojciech Polak, prymas Polski.
rozwiń zwiń