X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mariusz Błaszczak: uszczelniamy granice, bezpieczeństwo jest priorytetem

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2017 07:58
- Póki rządzi Prawo i Sprawiedliwość możemy mieć pewność tego, że nie dojdzie do (...) tego, z czym mamy do czynienia na zachodzie Europy - mówił w "Sygnałach dnia" minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.
Audio
  • Mariusz Błaszczak o kryzysie imigracyjnym (Sygnały dnia/Jedynka)

Media niedawno doniosły, że MSWiA i ma pomysł, by umieszczać osoby ubiegające się o status uchodźcy w blaszanych kontenerach otoczonych drutem kolczastym.

Jak wyjaśnił Mariusz Błaszczak, trzeba być przygotowanym na negatywny scenariusz, gdyby doszło do kryzysu, takiego, jaki miał miejsce na przykład na Węgrzech w 2015 roku. - Wówczas na granicy serbsko-węgierskiej dochodziło do regularnych starć między uchodźcami a policją węgierską - wskazał.

- Chodzi o to, by być przygotowanym na taką sytuację w postaci miejsc, w których oczekiwaliby na deportację ci, którzy by próbowali dopuszczać się łamania prawa. I tylko o to chodzi. Zresztą takie obozy kontenerowe są i we Francji, i w Niemczech - podkreślił gość Jedynki.

Na pytanie, gdzie takie obozy kontenerowe miałyby powstać, Mariusz Błaszczak zauważył, że na wschodzie Polski znajduje się zewnętrzna granica Unii Europejskiej. - Szczególnie granica polsko-białoruska jest granicą wrażliwą. W sierpniu ubiegłego roku miała miejsce nieudana (...) próba otworzenia szlaku przerzutu emigrantów z Azji do Europy - powiedział.

- Polska Straż Graniczna radzi sobie z presją (...) Radzimy sobie, jeśli chodzi o uszczelnienie granic naszego kraju - oświadczył minister spraw wewnętrznych i administracji.

Wysłuchaj całej audycji, w której rozmawialiśmy także o tym, że w czerwcu Unia Europejska planuje znieść wizy dla obywateli Ukrainy, a także o zamieszaniu wokół Bartłomieja Misiewicza oraz o Państwowej Służbie Ochrony, która ma zastąpić Biuro Ochrony Rządu.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Mariusz Błaszczak (minister spraw wewnętrznych i administracji, PiS)

Data emisji: 18.04.2017

Godzina emisji: 7.14

kk/pg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mariusz Błaszczak: pozbywamy się ludzi przeżartych ideologią dżihadu

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2017 08:28
- Nie zgodzę się na to, żeby do Polski napłynęła fala emigrantów muzułmańskich - zadeklarował w "Sygnałach dnia" szef MSWiA Mariusz Błaszczak.
rozwiń zwiń