Małgorzata Kidawa-Błońska o powitaniu Donalda Tuska: spontaniczna akcja

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 08:00
- To sympatyczny gest solidarności i przyjaźni - tak o powitaniu Donalda Tuska w Warszawie mówiła w "Sygnałach dnia" wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.
Audio
  • Małgorzata Kidawa-Błońska o przyjeździe Donalda Tuska (Sygnały dnia/Jedynka)

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk będzie dziś w Warszawie zeznawał jako świadek w śledztwie dotyczącym współpracy Służby Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa. Wcześniej na Dworcu Centralnym ma odbyć się powitanie byłego premiera.

Małgorzata Kidawa-Błońska tłumaczyła, że to normalne, że wita się przyjaciół. Jak mówiła, to spontaniczna akcja, która nikogo nie powinna dziwić. - Są również osoby, które nie lubią, aby było sympatycznie i muszą psuć, pokazywać inne stanowisko. Chciałabym jednak, aby kultura pozwoliła tego dnia, aby zachowały się powściągliwie - dodała wicemarszałek Sejmu.

Kidawa-Błońska powiedziała, że wszelkie doniesienia, jakoby PO i KOD organizowały dojazd autokarami dla swoich działaczy są nieprawdziwe.

Posłanka PO podkreśliła również, że Donald Tusk przyjeżdża do prokuratury w charakterze świadka. - Każdy obywatel ma prawo być przesłuchiwany - stwierdziła.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Małgorzata Kidawa Błońska (wicemarszałek Sejmu, Platforma Obywatelska)

Data emisji: 19.04.2017

Godzina emisji: 7.14

mr/pg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Śledztwo w sprawie SKW. Donald Tusk stawi się w prokuraturze

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 07:01
Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk ma zeznawać jako świadek w śledztwie dotyczącym współpracy Służby Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa.
rozwiń zwiń