Jadwiga Emilewicz: na targach w Hanowerze pokażemy to, co w polskiej gospodarce najlepsze

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 08:15
- Oczy całego światowego przemysłu w przyszłym tygodniu będą zwrócone na Polskę, naszych przedsiębiorców i gospodarkę - mówi w "Sygnałach dnia" wicemister rozwoju.
Audio
  • Jadwiga Emilewicz o targach Hannover Messe Industrie 2017 (Sygnały dnia/Jedynka)

W dniach 24-28 kwietnia w Hanowerze odbędą się targi Hannover Messe Industrie 2017. W tym roku Polska jest krajem partnerskim tej największej i najważniejszej na świecie imprezy przemysłowej. Hasłem targów Hannover Messe 2017 jest "Integrated Industry – Creating Value". Idea ta łączy w sobie różne tematy związane np. z cyfryzacją produkcji (Industry 4.0) czy efektywnością energetyczną.

Jadwiga Emilewicz podkreśla, że na targach zjadą się "najważniejsi bohaterowie współczesnego przemysłu, a miejsce Polski będzie w sposób szczególny podkreślone". - Pokażemy to, co w polskiej gospodarce najlepsze. Będziemy się starali sprzedać nasze najciekawsze technologie i mam nadzieję, że będziemy asystować przy podpisaniu wielu ciekawych umów - mówi gość Jedynki.

Wiceminister rozwoju mówi, że polskie stoisko o powierzchni 1,2 tys. metrów kwadratowych znajdzie się w centralnym punkcie targów. - Hasło przewodnie naszej obecności na targach w Hanowerze, jako kraju partnerskiego, to "Smart means Poland" - podkreśla rozmówczyni Wojciecha Dąbrowskiego. - Staramy się pokazać nasz największy kapitał w gospodarce 4.0, czyli potęgę umysłów naszych informatyków, inżynierów i teleinformatyków. Tych, którzy potrafią integrować wszystko to, co mieści się pod hasłem przemysłu 4.0 - wyjaśnia.

Jadwiga Emilewicz mówiła także szczegółowo o tym, jakie polskie firmy i projekty zaprezentują się na targach w Hanowerze. Zdradziła też, co oznacza polskie logo przygotowane na targi, czyli biało-czerwony K-dron. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Gość: Jadwiga Emilewicz (podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju)

Data emisji: 21.04.2017

Godzina emisji: 7.15

kh/mg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: wierzę w powrót polskich specjalistów do kraju

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2017 13:55
- Polscy naukowcy potrzebują normalnego otoczenia gospodarczego, w którym będą mogli swobodnie tworzyć nowe rozwiązania na przyszłość. Dzięki "deklaracji warszawskiej" wzmocnimy pozycję innowatorów i stworzymy lepsze warunki do robienia biznesu nad Wisłą i Odrą - powiedział w radiowej Jedynce wicepremier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń