X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zbigniew Ziobro o proteście sędziów: korporacyjne interesy dalej biorą górę

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 09:26
- Wszyscy, którym leży na sercu dobro wymiaru sprawiedliwości, w tym polskiego sądownictwa, mogą liczyć na moją konsekwentną pracę - powiedział w "Sygnałach dnia" minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro po wczorajszym "strajku" sędziów.
Audio
  • Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro o proteście sędziów (Jedynka/Sygnały dnia)

W sądach w całym kraju 20 kwietnia odbyły się zebrania sędziów, na których omawiano ministerialne plany reformy sądownictwa i związane z nimi kwestie funkcjonowania samorządu sędziowskiego. Według danych resortu sprawiedliwości zebrania zwołano w 283 sądach. W większości sądów zebrania odbyły się w południe i zakończyły po ok. 30 minutach. Jaka będzie reakcja Ministerstwa Sprawiedliwości na ten "zakamuflowany strajk"?

- Specjalnej odpowiedzi, żadnych atrakcji dodatkowych nie przewiduję - zadeklarował Zbigniew Ziobro. - Wszyscy, którym leży na sercu dobro wymiaru sprawiedliwości, w tym polskiego sądownictwa, mogą liczyć na moją konsekwentną pracę - dodał. 

Jak ocenił minister, jedyną konsekwencją "strajku" jest odbiór zewnętrzny działań sędziów przez tych Polaków, którzy musieli czekać w sądach i został zdezorganizowany ich dzień. - Chciałbym ich przeprosić, chociaż nie mam w tym udziału, że do czegoś takiego doszło - powiedział. Ziobro i wyraził ubolewanie, że elity korporacji sędziowskiej nie zorganizowały swojego spotkania po pracy albo w wolny dzień. - Widać, że te korporacyjne interesy dalej biorą górę, właśnie po to zmiany wprowadzamy, żeby tak się w przyszłości nie działo.

Zbigniew Ziobro mówił także o przymuszaniu sędziów przez prezesów sądów do udziału w spotkaniach. Odniósł się również do zarzutów, że wybór sędziów do Krajowej Rady Sądownictwa to podeptanie zasady trójpodziału władzy. - W większości krajów europejskich funkcjonują standardy, które my proponujemy - przekonywał. Minister nawiązał też do niedawnej uchwały Sądu Najwyższego ws. roszczeń osób, które odzyskały kamienice.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Gość: Zbigniew Ziobro (minister sprawiedliwości, prokurator generalny)

Data emisji: 21.04.2017

Godzina emisji: 8.15

fc/mg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zbigniew Ziobro: nie cofnę się o krok w walce o sprawiedliwość w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2017 08:23
Minister sprawiedliwości prokurator generalny ocenił, że dziś "sądy często lekceważą tych słabszych", a część sędziów "pokazuje pogardę, butę, odleciała od rzeczywistości".
rozwiń zwiń