Waszczykowski: poprosiłem Tillersona o pomoc ws. zwrotu wraku samolotu

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 07:42
- To może być presja dyplomatyczno-polityczna na Rosję, aby zwróciła Polsce wrak samolotu i zaczęła z nami współpracować. To może być pomoc prawna, bo chcemy sformułować skargę do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości - mówi w "Sygnałach dnia" minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.
Audio
  • Witold Waszczykowski podsumowuje wizytę w Stanach Zjednoczonych (Sygnały dnia/Jedynka)
Szef polskiego MSZ Witold Waszczykowski (L) i amerykański sekretarz stanu Rex Tillerson (P)
Szef polskiego MSZ Witold Waszczykowski (L) i amerykański sekretarz stanu Rex Tillerson (P)Foto: TASOS KATOPODIS/PAP/EPA

Szef polskiego MSZ zakończył wizytę w Stanach Zjednoczonych. Jednym z jej punktów było spotkanie z amerykańskim sekretarzem stanu Rexem Tillersonem. Politycy rozmawiali m.in. o sprawie niezwróconego przez Rosję wraku prezydenckiego samolotu Tu-154M.

- Sekretarz Tillerson dopiero zaczął swoje urzędowanie. Od swoich urzędników otrzymał informację, że rzekomo jakaś pomoc została Polsce przed laty udzielona przez poprzednią administrację. Ja o tym nic nie wiem. Być może szła inną drogą, nie przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Moim zdaniem jednak takiej pomocy nie otrzymaliśmy - podkreśla Witold Waszczykowski.

Czy składane przez Donalda Trumpa w czasie kampani wyborczej obietnice zniesienia wiz dla Polaków zostaną spełnione? Czy Witold Waszczykowski usłyszał jakieś prośby ze strony amerykańskiej administracji lub pytania dotyczące sytuacji wewnętrznej w Polsce? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Rozmawiał: Marek Wałkuski

Gość: Witold Waszczykowski (minister spraw zagranicznych)

Data emisji: 21.04.2017

Godzina emisji: 6.35

pg/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Amerykanie i Patrioty pod koniec maja w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2010 17:20
Po zakończeniu wszystkich przygotowań i konsultacji, poczynając od ok. 24 maja do Morąga ma po raz pierwszy przyjechać amerykańska bateria obrony powietrznej Patriot - powiedział PAP rzecznik MON Janusz Sejmej.
rozwiń zwiń