Joanna Lichocka: Francuzi stoją przed radykalnym wyborem

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2017 07:47
- Od tego wyboru zależy, czy Unia Europejska będzie trwała, czy jej po prostu nie będzie - mówiła w "Sygnałach dnia" posłanka PiS Joanna Lichocka.
Audio
  • Joanna Lichocka o wyborach we Francji (Sygnały dnia/Jedynka)

Centrysta Emmanuel Macron i szefowa Frontu Narodowego Marine Le Pen przechodzą do drugiej tury francuskich wyborów prezydenckich - wynika z opublikowanych w poniedziałek przez francuskie MSW ostatecznych wyników I tury niedzielnych wyborów prezydenckich. Macron zdobył 23,75 proc. głosów, Le Pen 21,53 proc.

Joanna Lichocka uważa, że francuska scena polityczna dostała bardzo poważny sygnał od Francuzów domagających się zmiany, a obie partie, które dotąd dzieliły się władzą, nie wprowadziły kandydatów do II tury. Jednak - jak mówiła gość Jedynki - Emmanuel Macron nie pojawił się znikąd.

- Był ministrem w rządzie socjalistów. To człowiek, który jest przedstawiany jako kandydat liberalnego centrum, raczej związanego z establishmentem - tłumaczyła posłanka PiS. - Wynik Le Pen pokazuje natomiast, że trudno będzie nie uwzględniać jej siły w przyszłych wyborach parlamentarnych - dodała.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Joanna Lichocka (posłanka PiS)

Data emisji: 24.04.2017

Godzina emisji: 7.15

mr/mg

Zapis rozmowy

Czytaj także

A jednak Macron i Le Pen. Są oficjalne wyniki wyborów prezydenckich we Francji

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2017 06:30
Centrysta Emmanuel Macron i szefowa Frontu Narodowego Marine Le Pen przechodzą do drugiej tury francuskich wyborów prezydenckich - wynika z opublikowanych w poniedziałek przez francuskie MSW, ostatecznych wyników I tury niedzielnych wyborów prezydenckich. Macron zdobył 23,75 proc. głosów a Le Pen 21,53 proc.
rozwiń zwiń