Anna Zalewska: rozszerzamy dyskusję nad podstawami programowymi

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017 09:27
- Mimo, że były konsultacje społeczne, a nawet prekonsultacje, czyli ponadstandardowe działania Ministerstwa Edukacji, i tak były głosy, że niewystarczająco dyskutujemy na temat podstaw programowych - mówi w "Sygnałach dnia" szefowa MEN Anna Zalewska.
Audio
  • Anna Zalewska o reformie szkolnictwa (Jedynka/Sygnały dnia)

W środę podczas debaty "Czy więcej znaczy lepiej?" o nowych podstawach programowych rozmawiali przedstawiciele Ministerstwa Edukacji, Instytutu Pamięci Narodowej oraz nauczyciele. Dyskutowano między innymi o potrzebie zwiększenia liczby lekcji historii w szkołach.

Anna Zalewska poinformowała, że Ministerstwo Edukacji postanowiło rozszerzyć dyskusję nad podstawami programowymi w związku z reformą oświaty.

- W tej chwili organizujemy seminaria, różnego rodzaju konsultacje z gremiami akademickimi, a jutro rozpoczynamy wysyłanie do wybranych losowo szkół, rad pedagogicznych, podstawy programowe tak, żeby praktycy się wypowiedzieli - mówi gość Jedynki. - Kiedy pod koniec maja, czy na początku czerwca będziemy przygotowywać projekt rozporządzenia, który zgodnie z ustawą będzie podlegał konsultacjom społecznym, już będziemy mieć efekt takiej wcześniejszej dyskusji - dodaje.

Anna Zalewska podkreśliła także, że do końca czerwca Ministerstwo Edukacji przeszkoli 228 tysięcy nauczycieli.

Szefowa MEN mówiła także w audycji, czy - jej zdaniem - w rządzie jest wielu ministrów, którzy działają na zasadzie "wolnych elektronów". Zdradziła także, jak układa się jej współpraca z minister cyfryzacji Anną Streżyńską.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Anna Zalewska (szefowa MEN)

Data emisji: 27.04.2017

Godzina emisji: 8.15

kh/pg

Zapis rozmowy

Czytaj także

Minister edukacji: generalnie sieć szkół już została przekształcona

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2017 09:48
Mamy jeszcze kilka gmin, z którymi rozmawiamy, natomiast generalnie sieć szkół już została przekształcona - powiedziała w TVP1 minister edukacji Anna Zalewska. Poinformowała, że resort chce dodatkowo wartościować nauczanie w trybie jednozmianowym.
rozwiń zwiń