X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anna Zalewska: rozszerzamy dyskusję nad podstawami programowymi

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017 09:27
- Mimo, że były konsultacje społeczne, a nawet prekonsultacje, czyli ponadstandardowe działania Ministerstwa Edukacji, i tak były głosy, że niewystarczająco dyskutujemy na temat podstaw programowych - mówi w "Sygnałach dnia" szefowa MEN Anna Zalewska.
Audio
  • Anna Zalewska o reformie szkolnictwa (Jedynka/Sygnały dnia)

W środę podczas debaty "Czy więcej znaczy lepiej?" o nowych podstawach programowych rozmawiali przedstawiciele Ministerstwa Edukacji, Instytutu Pamięci Narodowej oraz nauczyciele. Dyskutowano między innymi o potrzebie zwiększenia liczby lekcji historii w szkołach.

Anna Zalewska poinformowała, że Ministerstwo Edukacji postanowiło rozszerzyć dyskusję nad podstawami programowymi w związku z reformą oświaty.

- W tej chwili organizujemy seminaria, różnego rodzaju konsultacje z gremiami akademickimi, a jutro rozpoczynamy wysyłanie do wybranych losowo szkół, rad pedagogicznych, podstawy programowe tak, żeby praktycy się wypowiedzieli - mówi gość Jedynki. - Kiedy pod koniec maja, czy na początku czerwca będziemy przygotowywać projekt rozporządzenia, który zgodnie z ustawą będzie podlegał konsultacjom społecznym, już będziemy mieć efekt takiej wcześniejszej dyskusji - dodaje.

Anna Zalewska podkreśliła także, że do końca czerwca Ministerstwo Edukacji przeszkoli 228 tysięcy nauczycieli.

Szefowa MEN mówiła także w audycji, czy - jej zdaniem - w rządzie jest wielu ministrów, którzy działają na zasadzie "wolnych elektronów". Zdradziła także, jak układa się jej współpraca z minister cyfryzacji Anną Streżyńską.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Anna Zalewska (szefowa MEN)

Data emisji: 27.04.2017

Godzina emisji: 8.15

kh/pg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister edukacji: generalnie sieć szkół już została przekształcona

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2017 09:48
Mamy jeszcze kilka gmin, z którymi rozmawiamy, natomiast generalnie sieć szkół już została przekształcona - powiedziała w TVP1 minister edukacji Anna Zalewska. Poinformowała, że resort chce dodatkowo wartościować nauczanie w trybie jednozmianowym.
rozwiń zwiń