Sławomir Neumann: zrobimy wszystko, by Donald Tusk wystartował w wyborach prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 08:29
- Wybory prezydenckie wymagają wystawienia silnego kandydata, który pokona Andrzeja Dudę. Takim kandydatem jest Donald Tusk - stwierdził w "Sygnałach dnia" Sławomir Neumann, szef klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej.
Audio
  • Sławomir Neumann: dzisiaj nikt nie oczekuje deklaracji od potencjalnych kandydatów, że wystartują w wyborach za trzy lata (Sygnały dnia/Jedynka)

Czy Donald Tusk wystartuje w wyborach prezydenckich? Kandydatura obecnego szefa Rady Europejskiej staje się coraz bardziej prawdopodobna. Głos w tej sprawie zabrał w Jedynce Sławomir Neumann, szef klubu parlamentarnego PO.

- Chciałbym żeby Donald Tusk wystartował w wyborach prezydenckich i będziemy robić wszystko, by tak się stało. Trzeba jednak zaznaczyć, że jeszcze wiele może się wydarzyć. Scenariusz, który rysuje Platforma Obywatelska to przede wszystkim wybory samorządowe, potem wybory europejskie w maju 2019 r. i na jesieni wybory parlamentarne. Naturalne jest, że wybory prezydenckie wymagają wystawienia silnego kandydata, który pokona Andrzeja Dudę. Takim kandydatem jest Donald Tusk. Oczywiście łatwiej będzie podjąć mu decyzję, gdy opozycja wygra wybory parlamentarne. Dziś nikt nie oczekuje deklaracji od potencjalnych kandydatów, że wystartują w wyborach za 3 lata - powiedział szef klubu PO.

Zapytany o to, kiedy Platforma pokaże program wyborczy, Neumann stwierdził, że ten "pokazuje się, kiedy jest kampania wyborcza". - Pierwszą część pokażemy przed wyborami samorządowymi za półtora roku. Potem będą wybory europejskie i pokażemy pakiet związany z ze strukturami unijnymi.  Całościowy program wyborczy z projektami ustaw pokażemy natomiast przed wyborami parlamentarnymi. To będzie pełny pakiet rozwiązań systemowych, gospodarczych, który zaprezentujemy razem z własnymi wyliczeniami – dodał szef klubu PO.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Gość: Sławomir Neumann (szef klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej)

Data emisji: 28.04.2017

Godzina emisji: 7.16

koz/pg

Zapis rozmowy

Czytaj także

Posłowie PO ukarani za protest w Sejmie. Sławomir Neumann: będziemy zaskarżać tę decyzję

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2017 14:37
Prezydium Sejmu podjęło decyzję o ukaraniu 6 posłów Platformy Obywatelskiej karami pieniężnymi. Posłowie Henryka Krzywonos, Monika Wielichowska, Sławomir Nitras, Jan Grabiec, Jarosław Urbaniak i Krzysztof Gadowski mają być pozbawieni przez miesiąc od jednej czwartej do połowy uposażenia poselskiego za utrudnianie obrad w dniach od 29 listopada do 16 grudnia ubiegłego roku.
rozwiń zwiń