Terminale w radiowozie. Mandat zapłacimy kartą?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2017 14:00
Projekt nowelizacji umożliwiający natychmiastową płatność mandatu kartą przygotowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Policja ma korzystać nawet z 2 tys. przenośnych terminali, co oznacza, że takie urządzenie będzie posiadał niemal każdy patrol.
Audio
  • Terminale w radiowozach, czyli natychmiastowa płatność mandatu (Sygnały dnia/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Photographee.eu

Ministerstwo liczy na to, że pomysł ułatwi życie kierowcom i przyczyni się do podwyższenia ściągalności kar. - Wiele osób dziwiło się, że trzeba iść na pocztę lub dokonywać przelewu za mandat, który zgodziliśmy się przyjąć. Szczególnie w czasach, gdy normą jest płacenie za usługi i zakupy kartą płatniczą - mówi inspektor Mariusz Ciarka z Komendy Głównej Policji.

Jak pomysł oceniają kierowcy oraz psycholog transportu? Czy to rozwiązanie rzeczywiście poprawi ściągalność mandarów? O tym w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Materiał przygotował: Łukasz Rydzewski

Data emisji: 17.05.2017

Godzina emisji: 8.15

mg/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Problem ze światłami mijania. Kiedy je włączamy?

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2016 01:33
Kiedy należy włączyć światła mijania? Jak się okazuje nie jest to prosta kwestia, bo należy to zrobić po zmierzchu, a tego są aż trzy rodzaje. I do tego jeszcze zachód słońca!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jeden mandat, dwie różne kwoty

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2016 12:33
Słuchacz popełnił wykroczenie drogowe, za które został ukarany mandatem. Już po jego przyjęciu zauważył, że widniejąca na kwitku kwota (300 zł) różni się od tej zapisanej słownie (500 zł)...
rozwiń zwiń