Henryk Kowalczyk: nie ma pomysłu łączenia ministerstw

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2017 08:10
- Żadnych tego typu pomysłów absolutnie nie ma - powiedział szef Komitetu Stałego Rady Ministrów komentując doniesienia medialne.
Audio
  • Henryk Kowalczyk: nie ma pomysłu łączenia ministerstw (Sygnały dnia/Jedynka)

Gość audycji "Sygnały dnia" zapytany, nad czym obecnie pracuje rząd, odpowiedział, że obecnie priorytetem jest pakiet ustaw związanych z programem 'Mieszkanie Plus'". Dopytany, czy na liście tematów znajdują się zmiany w ordynacji wyborczej odparł, że "rząd nigdy nie pracował nad zmianami w ordynacji". - To nie jest domena rządu, to jest raczej domena partii politycznej, klubu parlamentarnego - podkreślił.

Zapytany, co się stało z pomysłem jednolitej daniny, łączącej składki na NFZ, emerytalne i podatek osobisty w jedno, wyjaśnił, że "pomysł został przekazany do Ministerstwa Finansów". - Na razie prace nad nim zostały w całości zawieszone, ale pewne elementy będą wykorzystywane - wytłumaczył. Czy będą nowe programy socjalne? Czy pojawią się zachęty dla pracowników, by nie przechodzili od razu na emeryturę?

Według mediów rozważane jest połączenie Ministerstwa Energetyki i Ministerstwa Środowiska oraz Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. - Żadnych tego typu pomysłów absolutnie nie ma - oświadczył Kowalczyk. Dopytany, czy są plany rekonstrukcji rządu oznajmił, że "takich zamysłów nie ma, natomiast pani premier pewnie ma swoje oceny, zostawmy jej to prawo do ewentualnych propozycji zmian".

Wysłuchaj całej audycji, w której podsumowaliśmy także wizytę premier w Chinach. Szefowa rządu wzięła udział w Forum Pasa i Szlaku. "Jeden Pas i Jeden Szlak" to chiński program rewitalizacji Jedwabnego Szlaku oraz zacieśnienia współpracy gospodarczej i tworzenia infrastruktury w 60 państwach położonych wzdłuż niego. Polska, ze względu na swoje strategiczne położenie geograficzne, bierze udział w tej inicjatywie.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Henryk Kowalczyk (szef Komitetu Stałego Rady Ministrów)

Data emisji: 18.05.2017

Godzina emisji: 7.15

kk/mg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak