Szef Agencji Rozwoju Przemysłu: na koniec chodzi o to, aby był rozwój gospodarczy

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2017 08:22
- Rząd czy agencja rządowa może inwestować w dobre przedsięwzięcia biznesowe, również prywatnego biznesu. Na koniec chodzi o to, aby był rozwój gospodarczy - mówił na antenie radiowej Jedynki Marcin Chludziński, szef Agencji Rozwoju Przemysłu.
Audio
  • Marcin Chludziński mówił o współpracy sektora publicznego i prywatnego w gospodarce (Jedynka/Sygnały dnia)

Rozpoczyna 7. Kongres Polska Wielki Projekt, coroczne wydarzenie, podczas którego odbywają się debaty na tematy społeczne, polityczne i gospodarcze, potrwa do niedzieli. Jednym z organizatorów kongresu jest Agencja Rozwoju Przemysłu. Prowadzący spytał o koncepcje gospodarcze, które będzie prezentował gość "Sygnałów dnia" jako jeden z panelistów.

- Rolą państwa jest wytyczanie strategii, ale też budowanie dobrego otoczenia prawnego, otoczenia lekkiego, które powoduje, że państwo nie jest omnipotentne, ale daje wolność tym, którzy chcą robić gospodarkę, zarabiać pieniądze. Jednocześnie państwo powinno być aktywne jeśli chodzi o branże strategiczne, powinno definiować, skąd można wygenerować pieniądze, aby je przeznaczyć na te strategiczne branże i to nie jest nic nowego - mówił Marcin Chludziński.

- Rząd czy agencja rządowa może inwestować w dobre przedsięwzięcia biznesowe, również prywatnego biznesu. Na koniec chodzi o to, aby był rozwój gospodarczy. Jeśli jest to robione w dobrym reżimie, czyli rynkowym reżimie inwestycyjnym, jeżeli stwarza się takie narzędzia jak np. Polski Fundusz Rozwoju, Agencja Rozwoju przemysłu, wejścia kapitałowe czy pożyczanie pieniędzy, a jednocześnie zachowuje się jak instytucja rynkowa, czyli trzyma standardy jeśli chodzi o efektywność inwestycji oraz pilnowanie tego pieniądza publicznego, żeby ten pieniądz wracał pomnożony, to wszystko się zgadza - tłumaczył szef ARP.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Marcin Chludziński (prezes Agencji Rozwoju Przemysłu)

Data emisji: 18.05.2017

Godzina emisji: 7.40

dcz/mg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rusza VI Kongres Polska Wielki Projekt

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2016 21:10
Debaty o strategicznych wyzwaniach rozwojowych stojących przed Polską w najbliższych dekadach - to główny cel kongresu rozpoczynającego się w piątek w Warszawie.
rozwiń zwiń