"Sytuacja z uchodźcami jest jak pole minowe"

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2017 09:44
Rząd Beaty Szydło nie pozwoli na to, żeby Polki były narażone na takie zachowania jak Niemki w Kolonii czy w Monachium - powiedziała w "Sygnałach dnia" Magdalena Ogórek, komentując nową odsłonę sporu o przyjmowanie imigrantów w Europie. 
Audio
  • Magdalena Ogórek i Agaton Koziński o przyjmowaniu uchodźców (Jedynka/Sygnały dnia)

Komisja Europejska ponawia presję na Polskę, by przyjmowała uchodźców. Także Parlament Europejski wezwał państwa członkowskie Unii do wywiązania się z zobowiązań w sprawie relokacji uchodźców. W rezolucji powołuje się na porozumienie z 2015 roku o przeniesieniu do państw członkowskich w sumie 160 tysięcy uchodźców z Grecji i Włoch.

- Sytuacja z uchodźcami zrobiła się fatalna pod każdym względem, na każdej płaszczyźnie. To jest wielkie pole minowe i uniknąć nadepnięcia na wybuchającą minę jest naprawdę bardzo trudno - powiedział Agaton Koziński z "Polska The Times". Jak zaznaczył, każdy europejski rząd, także KE, stąpa po tym polu minowym. 

Jego zdaniem, rząd Beaty Szydło powinien stanowczo podkreślić, że to nie Polska doprowadziła do kryzysu, ale w ramach europejskiej solidarności nasz kraj powinien przyjąć niewielka liczbę uchodźców. - Na pewno nie można dopuścić do stałego mechanizmu rozdzielania uchodźców - stwierdził. 

- Polacy nie chcą imigrantów z prostego względu: oglądają, czytają, wiedzą doskonale, co działo się w Niemczech - powiedziała Magdalena Ogórek. Podkreśliła, że Rząd Beaty Szydło nie pozwoli na to, żeby Polki były narażone na takie zachowania jak Niemki w Kolonii czy w Monachium. 

Ogórek uznała, że Unia Europejska pogubiła się kompletnie w tym kryzysie. Jak wskazała, to jak siłowo próbuje się rozwiązać kryzys udowadnia, że politycy nie mają żadnego pomysłu, jak sobie z tym poradzić. Przypomniała też, że nie tylko Polska sprzeciwia się przyjmowaniu uchodźców. 

Zapraszamy do wysłuchania całej dyskusji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Goście: Magdalena Ogórek ("TVP Info"), Agaton Koziński ("Polska The Times")

Data emisji: 19.05.2017

Godzina emisji: 8.15

fc/zi 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Parlament Europejski wzywa do przyspieszenia relokacji uchodźców

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2017 21:05
Parlament Europejski przyjął w czwartek rezolucję, w której wzywa państwa UE do szybszej relokacji uchodźców, wskazując, że jedynymi dwoma krajami, które wywiązują się ze swoich zobowiązań, są Finlandia i Malta. Głosowanie podzieliło PO, a PiS był przeciw.
rozwiń zwiń