X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wystawy, filmy, koncerty, dyskusje, spacery. To jedyna taka noc w roku

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2017 08:21
Przed nami Europejska Noc Muzeów. W Polsce w akcji co roku uczestniczy ponad 100 miast, a w samej tylko stolicy - około 250 placówek. Po raz pierwszy w Nocy Muzeów wezmą udział m.in. Muzeum Bursztynu przy Rynku Starego Miasta 4/6, Muzeum Żołnierzy Wyklętych przy Rakowieckie oraz Muzeum Sue Ryder przy pl. Unii Lubelskiej. 
Audio
  • Gdzie warto zajrzeć podczas Nocy Muzeów ? (Sygnały Dnia)
Kolejka przed muzeum w warszawskim Wilanowie podczas Nocy Muzeów
Kolejka przed muzeum w warszawskim Wilanowie podczas Nocy MuzeówFoto: PAP/Paweł Supernak

sue rider 1200.jpg
"Lady of Warsaw, Lady Sue Ryder" - reportaż Szczęsnej Milli

- Jesteśmy chyba najmniejszym muzeum w Polsce - mówiła w "Sygnałach dnia" Anna Kalata dyrektor Muzeum Sue Ryder. - Dlatego nasze muzeum, zaprasza do środka, ale sporo będzie się też działo przed budynkiem - podkreślała.

Jedyne na świecie muzeum poświęcone brytyjskiej działaczce charytatywnej Sue Ryder zachęca do obejrzenia ekspozycji stałej, opowiadającej o życiu i działalności tej niezwykłej kobiety, oraz wystawy specjalnej poświęconej tzw. dipisom, którym którym Sue Ryder pomagała w latach powojennych.

- Wyjątkowo na ten wieczór przed Rogatką stanie przyczepa kempingowa przerobiona na mobilne muzeum, gdzie będzie się mieściła wystawa dodatkowa. Wcześniej w ciągu dnia będzie ją można spotkać w innych częściach miasta - tłumaczyła dyrektor.


powstanie warszawskie 1200.jpg
Powstanie Warszawskie - serwis specjalnyDo odwiedzania muzeów zachęcał też Karol Mazur, kierownik Działu Edukacyjnego Muzeum Powstania Warszawskiego. -  Nasze muzeum  otworzy swoją ekspozycje do 1.00 w nocy. Ale oczywiście w Noc Muzeów najważniejsze są desery, czyli te dodatki które w jakiś sposób przyciągają odbiorców - przekonywał.

- My zaczniemy o 15.00, ponieważ staramy się zawsze stworzyć  jakąś imprezę dla rodziny z dziećmi. Zaczniemy grą miejską na Żoliborzu. To będzie gra poświęcona Powstaniu Warszawskiemu. Poznamy różne miejsca unikatowe, postacie, które walczyły na Żoliborzu i zawsze będą towarzyszyły temu zadaniu jakieś aktywności - zapowiadał rozmówca Krzysztofa Grzesiowskiego.

- Wieczorem otwieramy pawilon letni. To obiekt na skarpie obok. Chcemy promować kulturę Warszawy na przestrzeni dziejów. To będzie miejsce gdzie będzie można coś zjeść, czy obejrzeć filmy - podsumował Karol Mazur.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Anna Kalata (dyrektor Muzeum Sue Ryder), Karol Mazur (kierownik Działu Edukacyjnego Muzeum Powstania Warszawskiego)

Data emisji: 20.05.2017

Godzina emisji: 7.15

ksem/gs


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wielki bohater Powstania Warszawskiego - nasza stolica

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2016 18:21
- O Warszawie po II wojnie światowej mówiono wręcz, że jest to krajobraz górski, że są to wąwozy i trzeba się wspinać. Wracający po 1944 roku Warszawiacy nie zawsze potrafili odnaleźć swój adres, bo tak bardzo zostało zniszczone miasto pod względem topograficznym - mówi dr Szymon Niedziela z Muzeum Powstania Warszawskiego.
rozwiń zwiń