21. Piknik Naukowy. Zobacz radio od kuchni

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2017 09:45
- Chcemy pokazać, jak głos naszych dziennikarzy trafia do Państwa, do odbiorników, pokonując Ziemię, bo przecież hasło tegorocznego Pikniku Naukowego to właśnie "Ziemia" - mówi dziennikarka radiowej Jedynki Dorota Truszczak.
Audio
  • Dorota Truszczak, Katarzyna Nowicka i dr Cezary Krawczyński o 21. Pikniku Naukowym (Sygnały dnia/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

W sobotę (3.06) o godzinie 11.00 na PGE Narodowym rozpocznie się 21. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Wśród przygotowanych stoisk będzie też biało-pomarańczowy namiot radiowej Jedynki. - Czekają nas zmagania z judokami, będziemy bawić się w górników i aktorów, pojawi się również uwielbiana przez naszych słuchaczy muzyczna lista przebojów w wydaniu piknikowym. Przez cały dzień odbywać będą się też liczne konkursy - tłumaczy Dorota Truszczak.

W sumie na tegorocznym Pikniku Naukowym zaprezentuje się 205 wystawców z kraju i z zagranicy. – Są to zarówno koła naukowe, jak i naukowcy, którzy pracują na co dzień w laboratoriach, uczelnie, ale także firmy zajmujące się działalnością naukową oraz oczywiście my, czyli popularyzatorzy. Czeka nas ponad tysiąc pokazów, więc każdy znajdzie dla siebie coś interesującego - przekonuje Katarzyna Nowicka z Centrum Nauki Kopernik.

Skoro hasło 21. Pikniku Naukowego to "Ziemia", bardzo atrakcyjną prezentację przygotowało Muzeum Ziemi PAN. Jej elementem będzie hologram z pary wodnej pewnego wymarłego już zwierzęcia...

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Dorota Truszczak (dzienikarka PR1), Katarzyna Nowicka (Centrum Nauki Kopernik), dr Cezary Krawczyński (dyrektor Muzeum Ziemi PAN)

Data emisji: 3.06.2017

Godzina emisji: 8.14

pg/iwo

Czytaj także

21. Piknik Naukowy. Dla jednych skorupy, dla drugich bezcenne źródło wiedzy

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2017 20:53
- Na Pikniku Naukowym będziemy lepić garnki, pokażemy, że do ceramiki można dodać domieszkę piasku czy siana i pomożemy samodzielnie wykonać cegłę lub naczynie - mówi Marcin Wagner z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Firmhofer: treścią Pikniku jest to, czego można doświadczyć

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2017 08:53
- Piknik Naukowy opiera się na formatach maksymalanie angażujących publiczność - mówił w "Sygnałach dnia" Robert Firmhofer, dyrektor Centrum Nauki Kopernik.
rozwiń zwiń