X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Przystanek historia" rusza w Nowym Jorku

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 11:17
Działalność przystanku zainauguruje w USA spotkanie poświęcone operacji polskiej NKWD z 1937 roku, bo "bycie Polakiem pod koniec lat 30. w Związku Sowieckim oznaczało to samo, co bycie Żydem w III Rzeszy" – wyjaśnia prezes IPN Jarosław Szarek.
Audio
  • Nowa placówka edukacyjna IPN w Nowym Jorku (Sygnały dnia/jedynka)
Jarosław Szarek
Jarosław Szarek Foto: Polskie Radio

"Przystanek Historia" w Nowym Jorku będzie się mieścił na Brooklynie. - Jest to miejsce, w którym spotykamy się i rozmawiamy na temat historii Polski, to coś w rodzaju klubu dyskusyjnego, gdzie przedstawiane są nasze wystawy - mówi Szarek. Przystanki - edukacyjne placówki IPN - działają w wielu miastach w Polsce, a od jakiegoś czasu także w Wilnie i Brukseli. - Teraz otwieramy w Stanach Zjednoczonych. Jest to możliwe dzięki współpracy z MSZ i polską ambasadą w USA - dodaje prezes Instytutu.

Dyrektor Biura Edukacji IPN Justyna Skowronek wyjaśnia, że "Przystanek Historia" w Nowym Jorku będzie miał na celu m.in. rozszerzenie oferty edukacyjnej Instytutu. - To kontynuacja wcześniejszych działań na terenie USA: cyklów spotkań, wystaw, promocji książek. Chcemy nadać tej współpracy bardziej rozpoznawalny charakter - mówi Skowronek.

Co IPN chce zaoferować Polonii w Stanach Zjednoczonych i jak w praktyce ma wyglądać "Przystanek Historia" - zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzą: Piotr Gociek i Daniel Wydrych

Przygotował: Witold Banach

Goście: Jarosław Szarek (prezes IPN), Justyna Skowronek (Biuro Edukacji IPN)

Data emisji: 7.06.2017

Godzina emisji: 8.36

zi/ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Masz informacje ws. ludobójstwa dokonanego przez NKWD w latach 1937-1938? IPN prosi o pomoc

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2016 20:11
Prokuratura IPN w Szczecinie, która podjęła wstępne czynności w sprawie operacji polskiej NKWD z lat 1937-1938, jednym z największych ludobójstw na Polakach, prosi krewnych ofiar tej zbrodni o kontakt. W czwartek IPN ogłosił apel w tej sprawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes IPN: prawda o Żołnierzach Wyklętych bardzo trudno się przebija, oni byli groźni dla systemu komunistycznego

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2017 08:23
- Szacujemy, że do 200 tysięcy, jeżeli nie więcej osób, zaangażowanych było w tę formę oporu – oceniał w "Sygnałach dnia" dr Jarosław Szarek. 
rozwiń zwiń