Anna Maria Anders: będziemy w Kazachstanie promować ustawę o repatriacji

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2017 09:07
- W Kazachstanie jest około 43 tysięcy Polaków. Szacujemy, że 10-15 tysięcy może chcieć wrócić do Polski - mówi w "Sygnałach dnia" Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. Dialogu Międzynarodowego. 
Audio
Audio

Nowa ustawa o repatriacji ma na celu ułatwienie powrotu i osiedlania się w Polsce osób polskiego pochodzenia. Chodzi o osoby zesłane lub deportowane przez władze ZSRR do Armenii, Azerbejdżanu, Gruzji, Kazachstanu, Kirgistanu, Tadżykistanu, Turkmenistanu, Uzbekistanu lub azjatyckiej części Federacji Rosyjskiej, a także potomków tych osób.

Anna Maria Anders poinformowała, że wkrótce udaje się do Kazachstanu, gdzie 17 czerwca obchodzony będzie - organizowany w porozumieniu z Senatem RP oraz Ministerstwem Spraw Zagranicznych - Dzień Polaków w Kazachstanie.

- Podczas spotkań z Polonią będziemy promować ustawę o repatriacji. Chcemy zachęcić ich do przyjazdu do Polski - podkreśla gość Jedynki.

Anna Maria Anders mówiła także o jubileuszu Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej. Zdradziła także, jak o Polsce i Polakach mówi się obecnie w Stanach Zjednoczonych. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Anna Maria Anders (senator, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. Dialogu Międzynarodowego)

Data emisji: 8.06.2017

Godzina emisji: 8.16

kh/zi

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Repatriacje z Kazachstanu. "Zacznijmy myśleć o zadośćuczynieniu tym Polakom"

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2016 08:49
- Ponad 20 tysięcy Polaków w Kazachstanie wciąż czeka, żeby Polska wreszcie się o nich upomniała - mówi w "Sygnałach dnia" Aleksandra Ślusarek ze Związku Repatriantów RP.
rozwiń zwiń