X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Patryk Jaki: wiedza prezydent Warszawy dotycząca reprywatyzacji nie ma charakteru prywatnego

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2017 09:32
- Zależy nam na tym, żeby przywrócić elementarną sprawiedliwość w Warszawie - mówi w "Sygnałach dnia" wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.
Audio
  • Patryk Jaki o komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji (Sygnały dnia/Jedynka)

Powołanie komisji to pokłosie tzw. afery reprywatyzacyjnej w stolicy, która stała się głośna latem 2016 roku po ujawnieniu przez media szczegółów sprawy wartej około 160 mln zł działki przy Pałacu Kultury i Nauki, pod dawnym adresem Chmielna 70. Według szacunków, między innymi Stowarzyszenia Miasto jest Nasze, liczba poszkodowanych w aferze reprywatyzacyjnej wynosi 40 tys. osób. 

Patryk Jaki, odpowiadając na zarzuty opozycji, która mówi, że komisja jest niekonstytucyjna, zaznacza, że posłowie ci często wychodzą ze skandalicznego - w jego opinii - przekonania, że "rozkradanie obywateli w biały dzień i cała reprywatyzacja była zgodna z konstytucją, natomiast komisja, która ma to zweryfikować jest z nią niezgodna". - Komisja ta jest bardzo dobrze umotywowana prawnie. Tworzymy instytucję nową w III RP właśnie dlatego, że wszystkie dotychczasowe instytucje, które miały pomóc ludziom, zawiodły - dodaje gość Jedynki.

Wiceminister sprawiedliwości poinformował, że za wezwaniem prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz przed komisję głosowali wszyscy, poza przedstawicielem Platformy Obywatelskiej, który wstrzymał się od głosu.

- Panią prezydent wzywamy, dlatego że przez jakiś czas sama nadzorowała biuro dekretowe i to była jej decyzja, że chce to robić, a jest to dość niestandardowa procedura, że prezydent chce sam osobiście nadzorować jeden konkretny apartament - wyjaśnia Patryk Jaki i dodaje, że w jego opinii fakt, iż Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiada, że nie stanie przed komisją, świadczy o tym, że się boi. Jej wiedza o reprywatyzacji nie ma charakteru prywatnego i prezydent Warszawy ma obowiązek się nią podzielić, gdyż te informacje zyskała jako urzędnik publiczny - ocenia.

Gość audycji mówił także, dlaczego - jego zdaniem - komisja ds. reprywatyzacji "już przyniosła cuda". Zdradził też, czy będzie kandydował w wyborach na prezydenta Warszawy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Patryk Jaki (wiceminister sprawiedliwości, szef komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji)

Data emisji: 14.06.2017

Godzina emisji: 8.15

kh/pg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Hanna Gronkiewicz-Waltz wezwana przez komisję weryfikacyjną ds. reprywatyzacji

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 12:41
Szef komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Patryk Jaki poinformował we wtorek w TVN24, że prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz została wezwana do stawienia się przed komisją. - Pani prezydent jest wezwana na konkretny dzień, bodajże na 28 czerwca - poinformował.
rozwiń zwiń