Afera reprywatyzacyjna. Zbigniew Ziobro: Hanna Gronkiewicz-Waltz zaskoczyła chyba nawet PO

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2017 09:37
- Prezydent Warszawy sama siebie ustanowiła osobą, która stoi ponad wszelkim prawem. Szkodzi jednak sama sobie - mówi w "Sygnałach dnia" minister sprawiedliwości. 
Audio
  • Zbigniew Ziobro o komisji ds. reprywatyzacji oraz dostępie do broni (Sygnały dnia/Jedynka)
Zbigniew Ziobro
Zbigniew Ziobro Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio
Obejrzyj
Zbigniew Ziobro o aferze reprywatyzacyjnej (Sygnały dnia/Jedynka)

Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz powiedziała, że nie stawi się na wezwanie komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji, gdyż jest ona - w jej opinii - niekonstytucyjna. 

Zdaniem Zbigniewa Ziobry, Hanna Gronkiewicz-Waltz swoją decyzją musiała zaskoczyć także swoje najbliższe środowisko polityczne. - Platforma Obywatelska brała udział w powołaniu komisji i wybrała przedstawiciela, który uczestniczy w podejmowaniu decyzji procesowych - mówi gość Jedynki. - Wszystkie partie uczestniczą w pracach komisji i uważają ją za organ, który działa na podstawie prawa - dodaje.

- Skoro prezydent Warszawy, jak sama twierdzi, nie ma w tej sprawie sobie nic do zarzucenia, to powinna pierwsza się stawić i przed kamerami złożyć obszerne zeznania, by udowodnić, że postępowała w tej sprawie właściwie. Skoro nie chce tego zrobić to znaczy, że naprawdę bardzo się boi - ocenia minister sprawiedliwości. 

Zbigniew Ziobro mówi, że jest determinacja, aby każdego świadka, który ma wiedzę i może pomóc wyjaśnić pewne sprawy, doprowadzić przed komisję. - Z całą pewnością tak też się stanie w tym przypadku - podkreśla. - Działamy w sposób, który sprawia, że państwo polskie się rehabilituje, a celem komisji jest odebranie kamienic tym, którzy w sposób niezasadny je przejęli i naprawienie krzywd ludzi - zaznacza. 

Zbigniew Ziobro mówił także, czy zdecyduje o kasacji wyroku łódzkiego sądu, który skazał drukarza za to, że odmówił wydrukowania plakatu fundacji LGBT. Zdradził także, czy i kiedy będzie w Polsce łatwiejszy dostęp do broni. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Gość: Zbigniew Ziobro (minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny)

Data emisji: 16.06.2017

Godzina emisji: 8.41

kh/ag

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Rabiej: w sprawie reprywatyzacji na całej linii zawiodło państwo

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2017 16:35
 – W sprawie reprywatyzacji na całej linii zawiodło państwo, zawiodły prokuratury, zawiodły sądy – mówił w Rozmowie PR24 Paweł Rabiej z Nowoczesnej, członek komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. Dziś odbyło się pierwsze – niejawne dla mediów – posiedzenie komisji w pełnym składzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Patryk Jaki: wiedza prezydent Warszawy dotycząca reprywatyzacji nie ma charakteru prywatnego

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2017 09:32
- Zależy nam na tym, żeby przywrócić elementarną sprawiedliwość w Warszawie - mówi w "Sygnałach dnia" wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera reprywatyzacyjna. Prezydent Warszawy: nie stawię się przed komisją

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2017 14:29
- Uważam, że komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji jest niekonstytucyjna, w związku z czym nie stawię się przed nią - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz.
rozwiń zwiń