X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Komentatorzy: polityka migracyjna UE odniosła spektakularną klęskę

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2017 09:25
Czy Komisja Europejska może ukarać Polskę za nieprzyjmowanie uchodźców? O tym w "Sygnałach dnia" rozmawiali publicyści Jacek Liziniewicz i Piotr Górski.
Audio
  • Jacek Liziniewicz i Piotr Górski o tym, że KE może ukarać Polskę za nieprzyjmowanie migrantów (Sygnały dnia/Jedynka)

Komisja Europejska w środę formalnie wszczęła procedurę przeciwko Polsce, Czechom i Węgrom w związku z "niewywiązywaniem się przez te państwa" z zobowiązań w sprawie relokacji uchodźców. Kraje te mają miesiąc na wystosowanie odpowiedzi do KE.

Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej Codziennie" przekonywał, że Polska nie musi obawiać się sankcji Komisji Europejskiej z powodu nie przyjmowania przez nią uchodźców, gdyż cały system relokacji nie działa, a żeby przykryć ten fakt, Bruksela potrzebuje "kozła ofiarnego". - Polityka migracyjna UE odniosła spektakularną klęskę i to nie tylko dlatego, że Polacy, Węgry czy Czesi nie przyjęli uchodźców. Przypomnę, że ten plan został zrealizowany w 12 procentach, a we wrześniu miał on być zrealizowany w stu - powiedział publicysta.

- Jeżeli oni zrobią cokolwiek za dwa miesiące, to Polska zaskarży to zapewne do Trybunału w Strasburgu, tam sprawa potrwa dwa lata. Jeżeli zakończy się niepomyślnie dla Polski, to będzie się można jeszcze od tego odwołać, więc kolejne dwa lata miną. Zanim cokolwiek Unia zrobi, to miną ze cztery lata, a w tym czasie różne rzeczy mogą się zdarzyć - dodał.

Piotr Górski, publicysta, historyk idei, zwrócił uwagę, że sprawa przyjmowania uchodźców dotyczy kwestii zobowiązań i decyzji podjętych przez poprzednie rządy. - Jeżeli się zobowiązaliśmy do tego, żeby jednak tych uchodźców przyjąć (…) to w tym momencie jest pewien problem jak ma obecny rząd postępować. Wydaje się, że najbardziej rozsądnym rozwiązaniem byłoby przeprowadzenie rozmów w KE i na Radzie Europejskiej, żeby UE zmieniła tę politykę. Natomiast jeśli nie jest w stanie przekonać innych państw, to jest niejako zmuszona, żeby realizować tę politykę - zaznaczył.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Gość: Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska Codziennie"), Piotr Górski (publicysta, historyk idei)

Data emisji: 16.06.2017

Godzina emisji: 8.14

pp/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

KE chce kar za nieprzyjmowanie uchodźców. Ryszard Czarnecki: nie ma podstaw formalno-prawnych

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 11:07
Na szczycie Unii Europejskiej w 2015 roku, gdy podjęto decyzję o przymusowych kwotach migrantów, nie podjęto decyzji o karach za ich nieprzyjęcie; nie można karać w oparciu o coś, co nie ma żadnej podstawy formalno-prawnej - uważa europoseł PiS Ryszard Czarnecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Błaszczak: działanie KE wobec Polski jest bezpodstawne

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 20:40
– Procedura wobec Polski jest bezpodstawna. To działanie, które w efekcie doprowadzi do spadku zaufania do Unii Europejskiej wśród społeczeństw państw traktowanych w taki sposób – mówił w Rozmowie PR24 Mariusz Błaszczak. Minister spraw wewnętrznych skomentował sprawę rozpoczęcia przez Komisję Europejską postępowania przeciwko Polsce, Węgrom i Czechom w związku z odmową przyjęcia uchodźców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: próby nakładania na Polskę kar ws. uchodźców oceniam negatywnie

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 14:37
- Nie chcemy, aby do Polski ludzi przywożono siłą - powiedział Andrzej Duda.
rozwiń zwiń