X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

XVII Festiwal "Dwa Teatry" w Sopocie. Znamy pierwszych wyróżnionych

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 08:26
Tegoroczną nagrodę festiwalu za wybitne kreacje aktorskie otrzymają Ewa Dałkowska i Olgierd Łukaszewicz. – Dla mnie ma to symboliczne znaczenie, bo nazwiska się zmieniają, ale wymowa nagrody jest taka sama – to wyraz naszego szacunku dla aktorów, którzy z nami współpracują – mówi w "Sygnałach dnia" Janusz Kukuła, główny reżyser Teatru Polskiego Radia.
Audio
  • Janusz Kukuła i Ewa Millies-Lacroix o festiwalu "Dwa Teatry" (Sygnały dnia/Jedynka)
Fragment plakatu promującego Festiwal Dwa Teatry 2017
Fragment plakatu promującego Festiwal "Dwa Teatry" 2017Foto: materiały prasowe

- W tym roku wyróżnienie powędruje do pary, która i w Teatrze Polskiego Radia, i Teatrze Telewizji, przez prawie 40 lat stworzyła bardzo różnorodny repertuar ról. Mam nadzieję, że to nie jest dla nich nagroda za całokształt, tylko podsumowanie tych lat. Wierzymy, że będzie zapraszała tych wybitnych twórców do dalszej pracy – tak z kolei mówi o wyróżnionych Ewa Millies-Lacroix, dyrektor Agencji Kreacji Teatru Telewizji Polskiej.

Teatr 1200.jpg
Festiwal "Dwa Teatry"

W poprzednich latach laureatami tej nagrody byli m.in.: Gustaw Holoubek, Danuta Szaflarska, Anna Seniuk, Maja Komorowska i Stanisława Celińska.  

Festiwal "Dwa Teatry" to przedsięwzięcie Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej. W tym roku trwać będzie w dniach 19-21 czerwca. 

Impreza ta jest unikatowym w skali europejskiej i przyciągającym gwiazdy oraz widzów przedsięwzięciem kulturalno-artystycznym mediów publicznych. Najważniejszą częścią 17. edycji festiwalu są - odbywające się prezentacje 26 słuchowisk wyprodukowanych przez Polskie Radio i publiczne rozgłośnie regionalne, 13 spektakli Teatru Telewizji oraz 8 produkcji radiowych biorących udział w konkursie słuchowisk dla dzieci i młodzieży.

O szczegółach programu tegorocznego festiwalu i jego znaczeniu można posłuchać w nagraniu audycji.  

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Goście: Janusz Kukuła (dyrektor Teatru Polskiego Radia), Ewa Millies-Lacroix (dyrektor Agencji Kreacji Teatru Telewizji Polskiej)

Data emisji: 19.06.2017

Godzina emisji: 7.15

zi/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Festiwal Dwa Teatry 2017. "Stawiamy na młodych"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2017 13:28
- Ubiegły, 2016 rok był w teatrze niezwykły. Przede wszystkim mamy bardzo dużo młodych twórców. Teatr Polskiego Radia staje się początkiem wielkich karier. Ciągle pojawiają się wspaniali reżyserzy i aktorzy - mówi w Czwórce Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.   
rozwiń zwiń