Marek Jurek: policja musi reagować na każdą formę propagandy nienawiści

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 08:58
- Musimy zdać sobie sprawę, że potrzebne są bardzo radykalne kroki dotyczące wszystkich możliwych ognisk nienawiści - mówi w "Sygnałach dnia" europoseł. 
Audio
  • Marek Jurek o zamachu w Londynie oraz polskiej polityce ws. uchodźców (Sygnały dnia/Jedynka)

Jedna osoba zginęła, a 10 zostało rannych, kiedy w nocy z niedzieli na poniedziałek samochód dostawczy wjechał w grupę muzułmanów w północno-wschodnim Londynie. Zajście jest badane przez siły bezpieczeństwa jako możliwy zamach terrorystyczny. W ubiegłych tygodniach informowano, że po zamachach terrorystycznych dokonanych przez islamistów w Manchesterze i Londynie wzrosła liczba incydentów islamofobicznych i przestępstw z nienawiści wobec członków społeczności muzułmańskiej.

Marek Jurek mówi, że musimy poczekać na więcej informacji, ale w jego opinii, wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z zamachem terrorystycznym wpisującym się w fakt, że Europa od jakiegoś czasu prowadzi wojnę z terroryzmem.

Zdaniem gościa Jedynki, policja musi zdecydowanie reagować na każdą formę propagandy nienawiści. - Za słowami idą czyny a idee mają konsekwencje - ocenia. - W każdym cywilizowanym kraju podżeganie do nienawiści jest karalne, czasami nawet jest potępiane konstytucyjnie - dodaje.

Marek Jurek mówił także o relacjach między Polską a Komisją Europejską. Ocenia także, czy - jego zdaniem - Polska powinna zrezygnować z obrony interesu narodowego na rzecz komformizmu europejskiego. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Marek Jurek (europoseł, prezes Prawicy RP)

Data emisji: 19.06.201

Godzina emisji: 8.15

kh/zi

Zapis rozmowy

Komentarze1
aby dodać komentarz
Słuchacz872017-06-19 12:44 Zgłoś
W tekście dotyczącym audycji z M. Jurkiem napisano, że - jego zdaniem - "Polska powinna zrezygnować z obrony interesu narodowego na rzecz komformizmu europejskiego". Otóż najwyraźniej do tekstu wkradł się błąd i zabrakło w nim przydawki "nie" zmieniającej sens zdania z pozytywnego na negatywny w kwestii kierowania się interesem narodowym wobec instytucji UE.

Czytaj także

Londyn: furgonetka wjechała w ludzi wychodzących z meczetu. Policja: wszyscy poszkodowani są muzułmanami

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 11:31
Jedna osoba nie żyje, a dziesięć zostało rannych po tym, jak w nocy z niedzieli na poniedziałek samochód wjechał w grupę muzułmanów w północno-wschodnim Londynie. Policja poinformowała, że atak terrorystyczny na społeczność muzułmańską w północno-wschodniej części miasta "był atakiem na Londyn i londyńczyków". Jak przekazano, zatrzymany mężczyzna jest podejrzewany o próbę morderstwa.
rozwiń zwiń